*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λίβινγκστον-Νταντί 0-2.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Νταντί-Λίβινγκστον 1-0.

ΛΙΒΙΝΓΚΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ρέιθ Ρόβερς με σκορ 2-1, στα πλαίσια της φάσης των «32» του κυπέλλου. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Χάμιλτον στο 5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπράντον στο 32’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ΜακΚάι στο 82’.

Επιστροφή στις νίκες για τη Λίβινγκστον με μια καλή εμφάνιση. Παρά το γεγονός ότι μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε στη συνέχεια να ισοφαρίσει πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ενώ στα τελευταία λεπτά ολοκλήρωσε την ανατροπή, παίρνοντας την πρόκριση.

Την επιστροφή της στις νίκες και στο πρωτάθλημα θέλει να πετύχει σήμερα, έχοντας για δεύτερο σερί παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Δεν πείθει σε γενικές γραμμές με την εικόνα της, έχει πάρα πολλά αμυντικά προβλήματα, με αποτέλεσμα να δέχεται μονίμως γκολ. Στα θετικά το γεγονός ότι σκοράρει εξίσου και με συνέπεια στα τελευταία της παιχνίδια, παρ’ όλα αυτά δεν της είναι αρκετό συχνά ώστε να αποσπάσει τα αποτελέσματα που επιθυμεί. Παραμένει ουραγός του πρωταθλήματος, στο -6 από την 11η Ρος Κάουντι, έχοντας και δύο αγωνιστικές παραπάνω από εκείνη.

Λίβινγκστον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Χαρτς με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον ΜακΓκι στο 19’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κάμερον στο 38’. Το 1-2 πέτυχε ο Νιούγουενχοφ στο 57’ και το 2-2 ο Λεμπικίσα στο 74’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Όντα στο 86’.

Πάλεψε η Νταντί, αλλά λύγισε στο τέλος απέναντι στην πιο δυνατή Χαρτς. Εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο, απέκτησε «ασφαλές» προβάδισμα στο σκορ, όμως στην επανάληψη υπέκυψε στην ασφυκτική πίεση των γηπεδούχων, οι οποίοι όχι μόνο ισοφάρισαν, αλλά και ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ στα τελευταία λεπτά.

Την ευκαιρία της να απομακρυνθεί ακόμα περισσότερο από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα έχει σήμερα, καθώς αντιμετωπίζει την ουραγό Λίβινγκστον. Παρά το γεγονός ότι δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση τελευταία, παραμένει μαχητική και μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά προβλήματα των γηπεδούχων ώστε να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα.