Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΛΕΪΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ

Χωρίς φρένα συνεχίζεται ο κατήφορος της Λέιτον Όριεντ που γνώρισε ακόμη μια ήττα την προηγούμενη αγωνιστική, αυτή τη φορά με 0-1 από την Πόρτσμουθ. Περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο, άντεξε στην πίεση της αντιπάλου της στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατάφερε όμως να κάνει το ίδιο και στο δεύτερο μέρος, με την Πόρτσμουθ να φεύγει με τη νίκη από το Matchroom Stadium. Σε κάκιστη κατάσταση η Λέιτον, αγνοεί τη νίκη στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές, μετρώντας τέσσερις ήττες και δυο ισοπαλίες, ενώ συνολικά σημείωσε μόλις ένα τέρμα στις πέντε πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της στη Λιγκ 2. Υποχώρησε στην 20η θέση και στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη και γνωρίζει πως δεν υπάρχουν περιθώρια για άλλες απώλειες. Δεν έχει καταφέρει να εκμεταλλευτεί την έδρα της, προέρχεται από τέσσερις σερί ήττες.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 0-1 από την Πόρτσμουθ γνώρισε η Λέιτον Όριεντ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της  (παίξτο στην Interwetten).

Το Λέιτον Όριεντ – Λούτον παίζει στην Interwetten

ΛΟΥΤΟΝ

Παρουσίασε δυο πρόσωπα κόντρα στην Κρου με το τελικό 1-1 να χαρακτηρίζεται ως δίκαιο αποτέλεσμα. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε στο 44’ με τέρμα του Χίλτον, έριξε την απόδοση της στο δεύτερο ημίχρονο, με την Κρου να φτάνει στο 64’ στην ισοφάριση. Τρίτη σερί ισοπαλία για τη Λούτον στο πρωτάθλημα, που μετράει μια νίκη στις έξι τελευταίες αγωνιστικές, ενώ κατάφερε να κρατήσει το μηδέν σε ένα παιχνίδι από τα έντεκα τελευταία. Παραμένει ψηλά στη βαθμολογία και ψάχνει σήμερα την επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα κόντρα στην ντεφορμέ Λέιτον Όριεντ.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Λούτον και Κρου την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: under 2,5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.