*10η αγωνιστική

*Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΛΕΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ουντινέζε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 49′, για να ισοφαρίσει στο 83′ με τον Πίκολι.

Δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις η Λέτσε, σε ένα σερί όπου και μετράει από δυο ισοπαλίες και ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρομπέρτο Ντ’Αβέρσα φιλοξενήθηκε από την Ουντινέζε, από την έδρα της οποίας έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας, μετά και το τελικό 1-1. Είχε περισσότερο το μυαλό της στα μετόπισθεν, όμως από τη στιγμή που βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, πήρε περισσότερο πρωτοβουλίες και αφού απέφυγε να δεχθεί δεύτερο τέρμα, εν τέλει ισοφάρισε προς το φινάλε.

Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική της ισοπαλία, μετά και το εντός 1-1 με τη Σασουόλο, έφτασε τους 13 βαθμούς και μοιράζεται την ένατη θέση με τη Λάτσιο. Ηττήθηκε μια φορά στα πέντε φετινά εντός της στο πρωτάθλημα (3-1-1). Την ερχόμενη Τετάρτη (01/11), θα υποδεχτεί την Πάρμα, για τον δεύτερο γύρο του κυπέλλου.

“Είμαι πανέτοιμοι για ένα αρκετά περίεργο παιχνίδι, στο οποίο ελπίζω ότι θα δούμε και πάλι πώς είναι να κερδίζεις. Παίζουμε κόντρα σε μια ομάδα που παίζει man to man στην άμυνα της, έχουμε δει τις δυνατότητες και τις αδυναμίες της”, δήλωσε μεταξύ άλλων ο κόουτς Ντ’Αβέρσα.

Λέτσε Στατιστικά

*Under 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΤΟΡΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 από την Ίντερ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 59′, δέχθηκε δεύτερο τέρμα οκτώ λεπτά αργότερα, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις με πέναλτι.

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Τορίνο έρχεται από ένα σερί πέντε αγώνων χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ιβάν Τζούριτς υποδέχθηκε την Ίντερ, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 0-3. Έβαλε δύσκολα στην αντίπαλο της, τουλάχιστον μέχρι και το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Ωστόσο, ο σοβαρός τραυματισμός του Σουρς φαίνεται ότι την επηρέασε αρκετά, κάτι που εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο η φιλοξενούμενη, σκοράροντας τρεις φορές μέχρι το φινάλε.

Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική της ήττα, μετά και το εκτός 2-0 στο ντέρμπι με τη Γιουβέντους, οπότε και παραμένει στους εννέα βαθμούς. Επιπλέον, παραμένει “άσφαιρη” στα τέσσερα τελευταία της. Ηττήθηκε στις 3/4 φετινές εξόδους της, στις οποίες είχε και ένα διπλό. Την ερχόμενη Πέμπτη (02/11), θα υποδεχτεί τη Φροζινόνε, για τον δεύτερο γύρο του κυπέλλου.

“Η Λέτσε έχει ξεκινήσει πολύ καλά, έχοντας βρει αρκετά ενδιαφέροντες παίκτες. Εκτιμώ αφάνταστα τον Ντ’Αβέρσα, είναι πάντα ένας εφιάλτης να παίζεις απέναντι του”, δήλωσε μεταξύ άλλων ο κόουτς Τζούριτς ενόψει τους σημερινού αγώνα, πριν κάνει μια λεπτομερή αναφορά στις απουσίες που έχει να αντιμετωπίσει.