*16η αγωνιστική

*Η Λέτσε πανηγύρισε τη νίκη στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΛΕΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Και συνεχίζει το αήττητο σερί της Λέτσε (επτά νίκες, επτά ισοπαλίες), η οποία στοχεύει ανοιχτά στην απευθείας άνοδο στη Serie A! Μεσοβδόμαδα πέταξε νοκ άουτ την ΣΠΑΛ στο “Paolo Mazza” επικρατώντας με 3-1. Μοιρασμένο ήταν το πρώτο ημίχρονο, στο οποίο είχαμε από ένα γκολ για κάθε ομάδα.

Ανέβασαν στροφές στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι φτάνοντας σε μία δίκαιη επικράτηση, την ώρα που δεν δέχτηκαν ιδιαίτερη πίεση από τους αντιπάλους τους. “Δεν θα έχουμε εύκολο έργο με την Ρετζίνα, θα κάνουμε τεράστιο λάθος αν την υποτιμήσουμε”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Μπαρόνι που μπορεί να υπολογίζει σχεδόν σε όλους τους ποδοσφαιριστές τους για τη σημερινή μάχη.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-1) της ΣΠΑΛ. Ο Γκάργκιουλο άνοιξε το σκορ στο 23′, απάντησε ο Κολόμπο τέσσερα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου για τους γηπεδούχους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με ντοπιέτα ο Στρεφέτσα (51′, 77′).

ΛΕΤΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Κράτησε το μηδέν στα 2/4 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΡΕΤΖΙΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τρεις σερί ήττες γνώρισε η Ρετζίνα, πιο πρόσφατη από την Άσκολι (2-1 εντός) μεσοβδόμαδα. Απόλυτα ισορροπημένο από πλευράς ευκαιριών το πρώτο ημίχρονο, πιο επικίνδυνοι παρουσιάστηκαν στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι που κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα που πήραν στο 55′. Έμειναν με την κατοχή μπάλας οι γηπεδούχοι που δεν απείλησαν ουσιαστικά.

“Κάνω αυτή την δουλειά εδώ και πολλά χρόνια, γνωρίζω πως υπάρχουν αρνητικές στιγμές και αμφιβολίες. Είναι δύσκολο να υποστηρίζουμε δύο επιθετικούς”, είπε ο προπονητής Αλιέτι. Η “γκρανάτα” πανηγύρισε τρεις νίκες σε τέσσερις εκτός έδρας αγωνιστικές, κρατώντας παράλληλα το μηδέν στην εστία της.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Άσκολι. Ο Σαμπίρι άνοιξε το σκορ μόλις στο 2′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με πέναλτι του Μοντάλτο στο 36′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σαμπίρι στο 55′.