*8η αγωνιστική

*Δεν σημειώθηκε ισοπαλία στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (πανηγύρισαν από τρεις νίκες).

Λέτσε – Ρετζιάνα στην Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΛΕΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη παραμένει η Λέτσε σε τέσσερις αγωνιστικές (2-2-0), στις δύο τελευταίες κατάφερε να προσπεράσει το εμπόδιο των Πεσκάρα (3-1 εντός) και Βίρτους Εντέλα (5-1 εκτός). Καταιγιστικοί ήταν οι φιλοξενούμενοι στον αγωνιστικό χώρο δημιουργώντας συνολικά 14 ευκαιρίες στην αντίπαλη εστία, τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο εύκολα για αυτούς όταν ο Παολούτσι αποβλήθηκε αφήνοντας με δέκα παίκτες τους γηπεδούχους.

“Μένουν εννέα αναμετρήσεις μέχρι το τέλος του 2020. Είναι μεγάλος ο αριθμός, πρέπει να σκεφτούμε κάθε μία ξεχωριστά. Πιστεύω πως η διαχείριση των προβλημάτων λόγω Covid-19 θα κάνει την διαφορά στο πρωτάθλημα”, είπε ο προπονητής Κορίνι.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 5-1 της Βίρτους Εντέλα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τα γκολ των Κόντα (37′) και Χέντερσον (47′), προτού ο Ντε Λούκα μειώσει στο 49′. Στη συνέχεια η Λέτσε πάτησε τέρμα το γκάζι σκοράροντας άλλες τρεις φορές με Μανκοσού (58′ πεν.), Παγκανίνι (66′) και Στεπίνσκι (90+3′). Η Βίρτους Εντέλα αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 58′, λόγω απευθείας αποβολής του Παολούτσι.

ΛΕΤΣΕ Στατιστικά

*GG στα πέντε τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Πέτυχε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Stoiximan | 21+ MGA (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΡΕΤΖΙΑΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Λίγο πριν την διακοπή του πρωταθλήματος, λόγω των Εθνικών ομάδων, η Ρετζιάνα επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα ξεπερνώντας το εμπόδιο της Βενέτσια (2-1 εντός). Μετά από μία σχετικά ισορροπημένη αναμέτρηση, οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν πιο εύστοχοι στην τελική προσπάθεια σκοράροντας από μία φορά σε κάθε ημίχρονο.

Το 4ο γκολ του σε πέντε συμμετοχές πέτυχε ο 22χρονος Ιταλός επιθετικός Ματσόκι. Η Ρετζιάνα γνώρισε την ήττα στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις που αντιμετώπισε την Λέτσε, πανηγύρισε το τελευταίο διπλό με αντίπαλο αυτή το 1994.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Βενέτσια. Μόλις στο 11′ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το γκολ του Ραντρέτσα, προτού ο Φόρτε ισοφαρίσει οχτώ λεπτά αργότερα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο και το 66′ ο Ματσόκι.