*Δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ιταλίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Over 2,5 στα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΛΕΤΣΕ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από την Τορίνο. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Μπουοντζόρνο στο 41′.

Μπήκε ορεξάτη στον αγωνιστικό χώρο του “Via del Mare” αναγκάζοντας σε τρεις αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα, προτού βρεθεί με την πλάτη στον τοίχο λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Ήταν η πρώτη ουσιαστική ευκαιρία της Τορίνο στην αναμέτρηση. Η Λέτσε παρουσιάστηκε φανερά επηρεασμένη στο δεύτερο ημίχρονο, δεν βρήκε διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία και, τελικά, ηττήθηκε με 1-0.

Παράλληλα έδωσε συνέχεια σε αρνητικό σερί πέντε αγωνιστικών (0-2-3), διάστημα στο οποίο σκόραρε μόλις δύο φορές. Στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις που αντιμετώπισε την Πάρμα, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, σημείωσε δύο νίκες και μία ισοπαλία: Στις δύο τελευταίες κράτησε το μηδέν.

ΛΕΤΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΠΑΡΜΑ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-1) της Άσκολι. Ντοπιέτα πέτυχε ο Μαν (7′, 34′), σκόραρε και ο Μπερναμπέ (54′). Ισοφάρισε προσωρινά για τους γηπεδούχους ο Καλιγκαρά στο 13′, με δέκα έμειναν στο 64′ λόγω αποβολής του τερματοφύλακα Βιβιάνο.

Την ξέφρενη πορεία της στη Σέριε Β συνέχισε η Πάρμα αλώνοντας την έδρα της Άσκολι. Προηγήθηκε με το καλημέρα και ισοφαρίστηκε άμεσα από τους γηπεδούχους. Στη συνέχεια δεν απειλήθηκε σοβαρά κι έκανε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε, φτάνοντας παράλληλα τους 26 βαθμούς που την διατηρούν στην κορυφή της κατάταξης (+5 από Βενέτσια).

Το συγκρότημα του Πέκια πανηγύρισε τέσσερις νίκες σε πέντε αναμετρήσεις, γνώρισε μόλις μία ήττα σε 12 από το ξεκίνημα της σεζόν (εννέα νίκες, δύο ισοπαλίες). Οι “κροτσιάτι” έχουν απολογισμό 4-2-1 στις έξι τελευταίες επισκέψεις τους στην έδρα της Λέτσε: Στην τελευταία το Νοέμβριο 2021 γνώρισαν τον διασυρμό με 4-0.