*Επιτρέπονται μέχρι 5.000 φίλαθλοι στο γήπεδο, χωρίς φιλοξενούμενους.

*Η Λέτσε πανηγύρισε τη νίκη στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΛΕΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την ευκαιρία να πατήσει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, προσπερνώντας τις Μπρέσια (-1) και Πίζα (-2) που έχουν παιχνίδι περισσότερο, έχει η Λέτσε με νίκη επί της Βιτσέντζα στην αποψινή μεταξύ τους μάχη. Πριν από τρεις μέρες επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών πετώντας στο καναβάτσο την Κρεμονέζε στο “Via del Mare” (2-1). Οι γηπεδούχοι πήραν την κατοχή μπάλας από το ξεκίνημα, πάτησαν γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο δημιουργώντας οχτώ ευκαιρίες κόντρα σε μία Κρεμονέζε που διατηρούσε παθητικό ρόλο.

Τελικά δικαιώθηκε χάρη σε αυτογκόλ του Οκολί στις καθυστερήσεις. “Μου άρεσε η εμφάνιση των ποδοσφαιριστών, ωστόσο δεν πρέπει να χαλαρώσουμε. Στοχεύουμε πάντα στη νίκη”, υπογράμμισε ο προπονητής Μπαρόνι. Νοκ άουτ για ένα μήνα τέθηκε ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας Μπλέβε, δεν υπολογίζεται και για την αναμέτρηση με την Βιτσέντζα ο Ροντρίγκεθ. Εκτός παραμένουν οι νεοαποκτηθέντες Ασένσιο και Σίμιτς.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Κρεμονέζε. Ο Γκάλο άνοιξε το σκορ στο 14′, απάντησε ο Τσιόφανι ένα λεπτό αργότερα για τους φιλοξενούμενους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με αυτογκόλ ο Οκολί στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΛΕΤΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*NG στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Παρά το γεγονός πως προερχόταν από αγωνιστική απραξία ενός και πλέον μήνα, η Βιτσέντζα έβγαλε αντίδραση και πάθος στην αναμέτρηση με την Τσιταντέλα, καταφέρνοντας να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας στο “Romeo Menti” (3-3). Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, ισορρόπησαν στο δεύτερο οι γηπεδούχοι που ανάγκασαν, συνολικά, σε πέντε αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

“Ήταν ένα τεστ του χαρακτήρα μας, σίγουρα θα πρέπει να βελτιωθούμε από πλευράς φυσικής κατάστασης. Έχουμε μπροστά μας μία σπουδαία μάχη, πάμε στην έδρα της Λέτσε χωρίς φόβο, την σεβόμαστε απόλυτα”, είπε ο προπονητής Μπρόκι. Οι “μπιανκορόσι” γνώρισαν τέσσερις ήττες σε πέντε εκτός έδρας αγωνιστικές, δεν κατάφεραν να σκοράρουν στις τρεις.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3 εντός) με Τσιταντέλα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με Πρόια (10′), απάντησαν οι Φράρε (15′) και Οκουονκουό (21′) προτού ο Ντα Κρουζ με πέναλτι κάνει το 2-2 στο 45+3′. Στο 57′ ο Μπράνκα έδωσε προβάδισμα στην Τσιταντέλα, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μετζιορίνι από την άσπρη βούλα (83′). Με εννέα ποδοσφαιριστές ολοκλήρωσαν οι φιλοξενούμενοι (Μπράνκα 85′, Τουνκαρά 90+3′).