*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χάντερσφιλντ-Λέστερ 0-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΛΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κάρντιφ, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Χολ στο 18’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Τζάστιν στο 55’.

Καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Λέστερ. Είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να βρει δίχτυα και στα δύο ημίχρονα. Η άμυνά της δεν χρειάστηκε να επέμβει ιδιαίτερα, αφού οι γηπεδούχοι δεν απείλησαν με αξιώσεις την εστία της.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, μπαίνοντας στο 2024 όπως ακριβώς ολοκλήρωσε το 2023. Παραμένει με διαφορά η πιο φορμαρισμένη ομάδα του πρωταθλήματος και ύστερα από τα τελευταία αποτελέσματα είναι φανερό πως έχει θέσει γερές βάσεις για να κατακτήσει τον τίτλο και παράλληλα την απευθείας άνοδο. Προέρχεται από σερί τεσσάρων νικών μπροστά στο κοινό της, έχοντας διατηρήσει ανέπαφη την εστία της στις τρεις από αυτές.

Λέστερ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΑΝΤΕΡΦΣΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μίντλεσμπρο με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κομπέρν στο 54’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χέλικ στο 60’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χόουσον στο 84’.

Πάλεψε η Χάντερσφιλντ, αλλά δεν κατάφερε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα κόντρα στη μαχητική Μίντλεσμπρο. Έμεινε πίσω στο σκορ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, όμως λίγα λεπτά αργότερα βρήκε τρόπο να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Παρ’ όλα αυτά στα τελευταία λεπτά υπέκυψε σε παράβαση εντός περιοχής, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να πετύχουν το καθοριστικό γκολ.

Ακόμα πιο δύσκολη η σημερινή της αναμέτρηση, καθώς αντιμετωπίζει την πρωτοπόρο Λέστερ. Δεν πείθει σε γενικές γραμμές με την εικόνα της, βρίσκει παρ’ όλα αυτά το δρόμο προς τα δίχτυα με συνέπεια στα περισσότερα παιχνίδια της, όμως αυτό δεν δείχνει να της είναι αρκετό ώστε να αποσπάσει όσα θετικά αποτελέσματα ιδανικά θα ήθελε. Στο +4 από την 22η ΚΠΡ, όντας μια από τις χειρότερες άμυνες του πρωταθλήματος και ταυτόχρονα μια από τις πιο αναποτελεσματικές επιθετικές γραμμές.