*11η αγωνιστική.

*Αήττητη η Λέστερ στα έξι τελευταία ματς με την Κρίσταλ Πάλας ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, κέρδισε τα τέσσερα.

*Από 9/12 μεταξύ τους Over 2.5 έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΛΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στην Μπόρνμουθ. Το 0-1 ο Ντάκα στο 10’, το 1-1 έκανε ο Μπίλινγκ στο 68’, το 2-1 ήρθε απ’ τον Κρίστι στο 71’.

Δεν μπορεί να θεωρηθεί άξια εμπιστοσύνης, κυρίως λόγω των τρομερών ανασταλτικών προβλημάτων της. Υπέστη ακόμη μια ήττα την περασμένη εβδομάδα στο εκτός έδρας ματς με την Μπόρνμουθ, παρότι έκανε πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε νωρίς. Μπορούσε να βρει το 0-2, δεν το έκανε και στο δεύτερο μέρος έχασε μέτρα στο γήπεδο. Έκανε «φτηνά» λάθη στην άμυνα, από ένα τέτοιο ήρθε η ισοφάριση στο 68’, ενώ τρία λεπτά αργότερα η Μπόρνμουθ έκανε και την ανατροπή με τον Κρίστι!

Κλασική φετινή Λέστερ, με πολλά προβλήματα στην άμυνα, έχει δεχτεί τα περισσότερα γκολ στην Πρέμιερ Λιγκ (24 γκολ παθητικό), έχασε για έβδομη φορά στις τελευταίες οκτώ αγωνιστικές (1-0-7)! Είχε προηγηθεί το εντός έδρας 4-0 επί της Νότιγχαμ Φόρεστ, σε ματς που κυριάρχησε και επικράτησε δίκαια. Με μόλις τέσσερις πόντους είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -3 απ’ τη Σαουθάμπτον και στο -5 απ’ τη σημερινή αντίπαλο. Διαθέσιμος ο Καστάν, αμφίβολος ο στόπερ Έβανς.

ΛΕΣΤΕΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από τέσσερα σερί Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 3/4 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί της Λιντς. Το 0-1 ο Στράουκ στο 10’, ισοφάρισε ο Εντουάρντ στο 24’, το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε απ’ τον Εζέ στο 76’.

Όφειλε να επιστρέψει στις νίκες την περασμένη εβδομάδα κόντρα στη Λιντς, ο αντίπαλος θεωρήθηκε βατός. Στο πρώτο ημίχρονο η Πάλας αντιμετώπισε πολλά προβλήματα, η Λιντς ήταν πιο κινητική, σκόραρε στο 10’ και είχε καθαρές φάσεις για το 0-2, τελικά έγινε το 1-1 από στατική φάση. Άλλη υπόθεση το δεύτερο 45λεπτο, εκεί κυριάρχησε η Κρίσταλ Πάλας, που είχε την μπάλα στα πόδια της και απειλούσε συχνά τον αντίπαλο, σκόραρε ένα ωραίο γκολ με τον Εζέ στο 76’ και δεν απειλήθηκε καθόλου απ’ την απογοητευτική Λιντς.

Επιστροφή στις νίκες έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές για την ομάδα του Λονδίνου (0-2-2), ερχόταν από εντός έδρας ήττα 1-2 κόντρα στην Τσέλσι, είχαν προηγηθεί δύο σερί ισοπαλίες με Μπρέντφορντ (1-1 εντός) και Νιουκάστλ (0-0 εκτός), νωρίτερα είχε εκτός έδρας ήττα 4-2 κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι. Μετρά ρεκόρ 2-3-3 και με 9 πόντους είναι 15η στη βαθμολογία, στο +3 απ’ την τελευταία τριάδα της βαθμολογίας. Δεν έχει νίκη φέτος εκτός έδρας, μετρά ρεκόρ 0-2-1. Σταθερά εκτός οι ΜακΑρθουρ, Φέργκιουσον και Μπάτλαντ, νέο πρόβλημα ο Κλάιν.