ΛΕΟΝ - ΤΙΧΟΥΑΝΑ Προγνωστικά

17η αγωνιστική (τελευταία) – Απερτούρα

*Μετρούν 8/10 αναμετρήσεις με goal/goal τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στα πρόσφατα 4 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΛΕΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 3-1 εντός έδρας και αντίπαλο τη Λεόν, στο πλαίσιο του Απερτούρα. Μόλις στο 1’ ο Ντι Γιόριο σκόραρε για το 1-0, όμως στο 15’ ο Αγιόν ισοφάρισε σε 1-1. Στο 22’ ο Ντάβιλα σκόραρε εκ νέου για τους γηπεδούχους, για το 2-1 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 90+2’ ο Μορένο σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Λεόν επέστρεψε άμεσα στις επιτυχίες, μετά την ήττα από την Κρους Ασούλ εκτός έδρας, καθώς επικράτησε της Κερέταρο (3-1) εντός έδρας, με χαρακτηριστική άνεση. Αυτή ήταν η τρίτη νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος, μετρά επίσης δύο ήττες σε αυτό το διάστημα. Είναι στις θέσεις των πλέι οφ, θέλει τη νίκη για να έχει καλύτερο πλασάρισμα στην τελική κατάταξη του Απερτούρα. Είναι εκτός ο αμυντικός Χοσέ Νταβίδ Ραμίρες.

Λεόν Στατιστικά

*6/10 αναμετρήσεις είχαν goal/goal

*7/10 ματς τελευταία με over 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 9/10 ματς εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΤΙΧΟΥΑΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Νεκάξα, στο πλαίσιο του Απερτούρα. Στο 33’ ο Γκαρσία Καπρίσο σκόραρε για το 0-1 των φιλοξενούμενων, όμως στο 45+6’ ο Λερτόρα ισοφάρισε σε 1-1 και παράλληλα διαμόρφωσε από το πρώτο ημίχρονο το τελικό σκορ.

Η Τιχουάνα δε διανύει περίοδο φόρμας και είναι ενδεικτικό ότι δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης για επτά αγωνιστικές στο πρωτάθλημα Απερτούρα. Προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία με αντίπαλο τη Νεκάξα (1-1) και πλέον χρειάζεται μόνο τη νίκη στην τελευταία αγωνιστική, αλλά με μεγάλη διαφορά τερμάτων και ταυτόχρονα να μην κερδίσει η Ατλέτικο Σαν Λουίς, για να είναι εκείνη στα πλέι οφ. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός οι Λισάντρο Λόπες και Πάρα λόγω τραυματισμών.