*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Σάντος Λαγκούνα-Κλαμπ Λεόν 3-2.

ΚΛΑΜΠ ΛΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Τίγκρες με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μένα στο 50’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κόρδοβα στο 62’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Γκιγκνάς στο 77’.

Ήττα στην πρεμιέρα για την Κλαμπ Λεόν. Παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε και το γεγονός ότι προηγήθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού οι φιλοξενούμενοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει σήμερα, έχοντας και πάλι σύμμαχο την έδρα της. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες των φιλοξενούμενων ώστε να βρει πιο εύκολα δίχτυα, αλλά θα πρέπει να δείξει εξίσου προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, αφού είναι φανερό πως έχει θέματα να λύσει σε αυτόν τον τομέα.

Κλαμπ Λεόν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μοντερέι, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Μέτζα στο 4’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Κορτίζο στο 60’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για τη Σάντος Λαγκούνα. Είχε μεν ευκαιρίες, όμως δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, στην οποία υπέκυψε εύκολα, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει, δείχνοντας μια καλύτερη εικόνα. Είναι μαχητική, αποτελεί κίνδυνο για κάθε άμυνα, όμως τα μεγάλο της πρόβλημα ήταν και όπως φαίνεται είναι και τώρα, η άμυνά της. Δέχεται γκολ με ευκολία, αφού παραμελεί τα αμυντικά της καθήκοντα συνεχώς.