11η αγωνιστική (Απερτούρα)(Εξ’ αναβολής)

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΛΑΜΠ ΛΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Τολούκα με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Λόπεζ στο 39’. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Τσοντέκο στο 83’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για την Κλαμπ Λεόν. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη διατήρησε το υπέρ της σκορ, ως το τελευταίο σφύριγμα.

Να διατηρήσει το αήττητο σερί της είναι ο στόχος της, έχοντας για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Είναι σε καλή κατάσταση, δημιουργεί ευκαιρίες και βρίσκει δίχτυα με άνεση σε όλες τις αναμετρήσεις της. Η άμυνά της έδειξε βελτίωση στα τελευταία δύο παιχνίδια της, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της, βοηθώντας αρκετά στο να αποσπάσει ισάριθμες νίκες.

Κλαμπ Λεόν Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΑΤΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μαζατλάν με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Λόμπα στο 13’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ζαπάτα στο 23’. Το 1-2 πέτυχε ο Λόμπα στο 33’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαντουένα στο 90+8’. Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Ρότσα στο 90+2’.

Τρίτη διαδοχική ήττα για την Άτλας. Παρά το γεγονός ότι δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, κατάφερε να βρει δίχτυα μόλις με μία από αυτές. Η άμυνά της άφησε πολλούς κενούς χώρους, τους οποίους εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Παρά το γεγονός ότι είναι ασταμάτητη επιθετικά, σκοράροντας σε όλες τις αναμετρήσεις της, αμυντικά δυσκολεύεται πάρα πολύ να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της, με αποτέλεσμα αυτό να της κοστίζει. Βρίσκεται εκτός δεκάδας αυτή τη στιγμή, αλλά με θετικό πέρασμα σήμερα μπορεί να βρεθεί ξανά εντός των θέσεων που οδηγούν στα πλέι-οφ.