*7η αγωνιστική

ΛΕΪΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Λέιτον Οριεντ έχασε 5-0 εκτός έδρας από την Οξφορντ, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από τον Μουσίνιο στο τέταρτο λεπτό, το δεύτερο ήταν από τον Μπράναγκαν στο 45’, με τα άλλα τρία να έρχονται στο δεύτερο μισό του αγώνα από τους Γιόσεφ (57’), Φίντλεϊ (66’), Τέιλορ (84’).

Η Λέιτον Οριεντ ηττήθηκε με το πολύ «βαρύ» 5-0 εκτός έδρας από την Οξφορντ, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, για το Λιγκ Τρόφι, με αυτήν να είναι η δεύτερη ήττα της σεζόν, με την προηγούμενη στο Λιγκ Καπ, πάλι από ομάδα της Λιγκ 1 και πάλι μακριά από την έδρα της.

Στο πρωτάθλημα όχι απλά έχει ξεκινήσει εντυπωσιακά, είναι πρωτοπόρος και αήττητη, με πέντε νίκες σε έξι αγωνιστικές, 3/3 στο γήπεδό της, στο +3 από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, στο +7 από την όγδοη που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς για την άνοδο. Και διαθέτει την καλύτερη επίθεση και την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Ντρίναν που δεν έχει αγωνιστεί φέτος. Πήρε δανεικούς δύο παίκτες από μεγαλύτερες ομάδες του Λονδίνου, τον Ντουκ – ΜακΚένα από την ΚΠΡ και τον Γουέιρχαμ από την Τσέλσι!

Λέιτον Οριεντ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί over 2,5

*Εχει 5/8 Ν/G στη σεζόν, 2/3 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΤΡΑΝΜΙΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Τρανμίρ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Κόλτσεστερ, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο τέταρτο λεπτό με τον Χοκς, γλίτωσε από κάποιες ευκαιρίες την ισοφάριση, «καθαρίζοντας» τον αγώνα με τέρμα του Μπάρτον στο 83ο λεπτό.

Η Τρανμίρ είναι μία από τις δύο ομάδες της κατηγορίας που δεν έπαιξε μέσα στην εβδομάδα για το Λιγκ Τρόφι, με τελευταίο αγώνα της την εντός έδρας νίκη της με 2-0 επί της Κόλτσεστερ. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες και τρεις αγώνες που δεν είχε κερδίσει, ενώ μακριά από την έδρα της δεν έχει κερδίσει ακόμη φέτος, με δύο ισοπαλίες σε τέσσερις αγώνες.

Το ξεκίνημα της στη σεζόν κρίνεται μέτριο προς κακό, αφού είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 15η θέση, στο -4 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς ανόδου.

Απόντες λόγω τραυματισμών είναι ο αμυντικός Τομ Ντέιβις και ο μέσος Μόρις, χτύπησε και ο επιθετικός Μουμπόνγκο που αναμένεται να λείψει επίσης, ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του αμυντικού Τζέιμσον που χτύπησε στον τελευταίο αγώνα.