*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπρίστολ Ρόβερς-Λέιτον Όριεντ 1-1.

ΛΕΙΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπλάκπουλ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Ο’Νέιλ στο 52’.

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για τη Λέιτον Όριεντ. Είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και παρά το γεγονός ότι απείλησε με ελάχιστες, κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Η άμυνά της ήταν σταθερή, αν και δεν χρειάστηκε να επέμβει, αφού οι φιλοξενούμενοι ήταν εντελώς άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει ξανά δημιουργήσει θέλει να δώσει, ξεπερνώντας το εμπόδιο της μαχητικής Μπρίστολ Ρόβερς. Δεύτερο σερί παιχνίδι στο οποίο έχει σύμμαχο την έδρα της και θέλει να το εκμεταλλευτεί, ώστε να μειώσει ιδανικά την απόστασή της από την εξάδα. Είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει ασταμάτητα, όμως είναι παράλληλα και αρκετά επιρρεπής σε αρκετές περιπτώσεις, πράγμα το οποίο της έχει στερήσει σημαντικούς βαθμούς.

Λέιτον Όριεντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Καρλάιλ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Βέλα στο 16’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μάρτιν στο 34’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σινκλέρ στο 51’.

Καλή εμφάνιση και άμεση επιστροφή στις νίκες για την Μπρίστολ Ρόβερς. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, όμως στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της και κατάφερε να ισοφαρίσει πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη μπήκε δυνατά και ολοκλήρωσε την ανατροπή, διατηρώντας το υπέρ της σκορ ως το τελευταίο σφύριγμα.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να φύγει με το τρίποντο από την έδρα της Λέιτον Όριεντ. Είναι μαχητική, σκοράρει χωρίς κανένα πρόβλημα σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως παράλληλα δείχνει να μην μπορεί να βελτιωθεί στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται γκολ μονίμως.