*10η αγωνιστική

*Η Λέιτον Οριεντ έχει να χάσει εντός από την Γουόλσολ από το 2009. Από τότε την έχει υποδεχθεί εννιά φορές, με πέντε ισοπαλίες, οι δύο τελευταίες στις πιο πρόσφατες αναμετρήσεις τους, χωρίς γκολ!

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΛΕΪΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Λέιτον Οριεντ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Ρότσντεϊλ με τέρμα του Μονκούρ στο 35ο λεπτό, αντέχοντας στην πίεση που δέχθηκε στη συνέχεια, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, με «ήρωα» τον τερματοφύλακα της που απέκρουσε πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Η Λέιτον Οριεντ πέρασε και από την έδρα της ουραγού Ροτσντέιλ, κερδίζοντας με το ισχνό 0-1, με τον τερματοφύλακα της να αποκρούει πέναλτι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Δείχνει λοιπόν να έχει και ρέντα, ούσα πλέον η μοναδική αήττητη ομάδα στο πρωτάθλημα, με εφτά νίκες σε οκτώ αγωνιστικές, 4/4 στο γήπεδό της. Εχει γνωρίσει δύο ήττες, αλλά σε Λιγκ Καπ και Λιγκ Τρόφι. Γι’ αυτό και είναι η πρωτοπόρος του βαθμολογικού πίνακα, με την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, έχοντας αποκτήσει μία μικρή διαφορά ασφαλείας, ούσα στο +5, από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει άνοδο, ενώ είναι στο +9 από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Λέιτον Οριεντ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί N/G, 7/10 στη σεζόν, 3/4 εντός έδρας

*Εχει 7/10 under 2,5 στη σεζόν, 3/4 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΓΟΥΟΛΣΟΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόλσολ έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Κόλτσεστερ, δεχόμενη γκολ μόλις στο δεύτερο λεπτό από τον Νουμπλ, στη μοναδική φάση του πρώτου ημιχρόνου. Αλλά βελτιώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, ισοφάρισε με τον Νόουλς στο 61ο λεπτό, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για να κερδίσει προς τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Η Γουόλσολ έφερε 1-1 απέναντι στην Κόλτσεστερ εντός έδρας, αποφεύγοντας μία πέμπτη συνεχόμενη ήττα, αλλά παραμένοντας χωρίς νίκη εδώ και οκτώ παιχνίδια, με τρεις ισοπαλίες. Και όλα αυτά μετά το πολύ καλό ξεκίνημα της στη σεζόν, με 3/3 νίκες στα πρώτα παιχνίδια της. Πάντως ο τεχνικός της, Μάικ Φλιν, είπε πώς το πρότζεκτ του στη Γουόλσολ θα χρειαστεί χρόνο μέχρι να ολοκληρωθεί.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 14η θέση του συγκεκριμένα, απέχοντας ακριβώς τους ίδιους βαθμούς, πέντε για την ακρίβεια, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, όσο και από την ζώνη του υποβιβασμού.

Θα απουσιάσουν λόγω τραυματισμών οι Γουίλκινσον (ΕΠ), Λάμπαντι (ΜΕ), ΜακΕντι (ΑΜ), Γκόρντον (ΑΜ), Ράιλι (ΜΕ) που έχασαν και τον προηγούμενο αγώνα της ομάδας τους, ενώ αμφίβολη είναι και η συμμετοχή του αναπληρωματικού γκολκίπερ Πρίτζμπεκ που έχει κάποιες ενοχλήσεις.