*13η αγωνιστική

*Η Φόρεστ Γκριν κέρδισε στις δύο επισκέψεις της στο παρελθόν στην έδρα της Λέιτον Οριεντ.

ΛΕΪΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Λέιτον Οριεντ «κόλλησε» στο 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Γουόλσολ, αν και δεν μπορεί να θεωρείται αδικημένη, από τη στιγμή που δεν έκανε ούτε μία προσπάθεια εντός στόχου! Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία της, τρίτη στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές που δεν κερδίζει.

Είναι στην έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, ισόβαθμη με την ομάδα που είναι από κάτω της, υπερτερώντας αρκετά στη διαφορά τερμάτων. Και είναι σε απόσταση βολής από την πρώτη τριάδα που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, στο -3 συγκεκριμένα.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Τόμπσον (ΑΜ), Ρέιλι (ΜΕ), τους οποίους δεν θα βιαστεί να επαναφέρει στην ομάδα ο Τζάκετ όπως δήλωσε σχετικά.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Λέιτον Οριεντ έφερε 0-0 εντός έδρας με την Γουόλσολ, σε ένα παιχνίδι με ελάχιστες κλασσικές ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες, με τις άμυνες πρωταγωνίστριες και με την ίδια να μην έχει ούτε ένα σουτ εντός στόχου!

Λέιτον Οριεντ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί under 2,5 (δες το στην Interwetten)

*Εχει εφτά σερί N/G εντός έδρας, 6/6 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Φόρεστ Γκριν πέρασε και από την έδρα της ουραγού Σκάνθορπ, με 0-2, παίζοντας όσο ακριβώς χρειαζόταν για να πάρει τη νίκη, πρώτη μετά από δύο αγώνες, αν και μακριά από την έδρα της έχει πέντε νίκες σε έξι παιχνίδια πρωταθλήματος, όπου παραμένει αήττητη, ούσα η πιο αποτελεσματική ομάδα εκτός της κατηγορίας!

Είναι πάντα πρωτοπόρος, έχοντας ξεφύγει στο +5 από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, ενώ είναι στο +8 από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία μέσου Γουάιτχαουζ, δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα απουσιών.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Φόρεστ Γκριν κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Σκάνθορπ, σκοράροντας δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, με πέναλτι του Ματ στο 60’ και από τον Ανταμς στο 65ο λεπτό, έχοντας και δοκάρι στο πρώτο μισό του αγώνα. Όλα αυτά αφού ο τερματοφύλακας της είχε φροντίσει νωρίς στο παιχνίδι να μην δεχθεί γκολ σε μία μεγάλη ευκαιρία της αντιπάλου της.