*Η Λειψία παραμένει αήττητη στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (3-1-0).

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΛΕΙΨΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Χωρίς νίκη μακριά από την έδρα της στην Μπουντεσλίγκα παρέμεινε για όγδοη αναμέτρηση η Λειψία, επιστρέφοντας με τον βαθμό από την “WWK Arena” (1-1 με Άουγκσμπουργκ). Νωρίς στην αναμέτρηση προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι με Αντρέ Σίλβα, στη συνέχεια δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, γεγονός που πλήρωσαν στο 86′. Δέκα λεπτά νωρίτερα οι γηπεδούχοι είχαν απειλήσει (ουσιαστικά) με κεφαλιά του Κόρντομπα που βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

Μόλις έξι νίκες πανηγύρισε μετά από 16 αγωνιστικές η Λειψία, όλες στη “Red Bull Arena” στην οποία μετράει και δύο ήττες. Αν επικρατήσει της Μπίλεφελντ θα φτάσει τους 25 βαθμούς, την ώρα που συγκέντρωνε τουλάχιστον 28 με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή των Χαϊνταρά και Κλόστερμαν, δεν αποκλείεται ο προπονητής Τεντέσκο να δώσει φανέλα βασικού σε Σομποσλάι, Μουκιέλε και Άνταμς.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Άουγκσμπουργκ. Ο Αντρέ Σίλβα άνοιξε το σκορ στο 19′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με πέναλτι του Καλιτζούρι στο 86′.

ΛΕΙΨΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα πέντε τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έπρεπε να περάσουν οχτώ αγωνιστικές (πέντε ισοπαλίες, τρεις ήττες) για να πανηγυρίσει την πρώτη νίκη της στη “SchücoArena” η Μπίλεφελντ! Μεσοβδόμαδα υποδέχτηκε την ανεβασμένη Μπόχουμ επικρατώντας με 2-0. Οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο, με την έναρξη του δευτέρου ο Οκουγκάουα με κεφαλιά έκανε το 1-0, ενώ 18 λεπτά αργότερα ο Βίμερ εξαπέλυσε ένα δυνατό σουτ με την μπάλα να… γλιστράει μέσα από τα χέρια του αντίπαλου τερματοφύλακα για το τελικό αποτέλεσμα.

“Η Λειψία θέλει να έχει περισσότερο την μπάλα στην κατοχή της, προφανώς και είναι ιδιαίτερα δυνατή και πιέζει ψηλά”, υπογράμμισε ο προπονητής Κράμερ. Η Μπίλεφελντ έχει αντιμετωπίσει συνολικά 40 ομάδες στην Μπουντεσλίγκα, δεν κατάφερε να αποσπάσει βαθμό ή βαθμούς μόνο κόντρα στη Λειψία. Θέση βασικού διεκδικεί ο Κλος, όπως και ο Βασιλειάδης που ολοκλήρωσε την καραντίνα του. Αν δεν τα καταφέρει ο τελευταίος, τη θέση του θα πάρει ο Κούνζε.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Μπόχουμ. Ο Οκουγκάουα στο 51′ και ο Βίμερ στο 69′ διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.