Φάση των “32”

*Αγώνας νοκ-άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στις πρόσφατες 7 αναμετρήσεις μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΛΕΓΑΝΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Η Λεγανές δεν κατάφερε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα στην έδρα της Βαγιαδολίδ (1-0) στο πρώτο παιχνίδι του νέου έτους για το πρωτάθλημα της Σεγούντα Ντιβισιόν. Είναι ακόμα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, συγκριτικά με τις αρχικές προσδοκίες. Η ομάδα του Μαχντί Ναφτί μετρά πλέον δύο νίκες και μία ισοπαλία στα τελευταία πέντε παιχνίδια σε πρωτάθλημα και Κόπα ντελ Ρέι. Απέχει πέντε πόντους από την επικίνδυνη ζώνη και εννιά από την εξάδα των πλέι οφ. Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου δυσκολεύτηκε απέναντι στην Κουλτουράλ Λεονέσα, την οποία νίκησε με σκορ 2-3 εκτός έδρας στην παράταση. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός έξι ποδοσφιριστές λόγω Covid-19. Ο λόγος για τους Ομερούο, Ταρίν, Αβιλές, Μπάρσενας, Ραντζέλοβιτς και Λουίς Περέα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0 εκτός έδρας, από τη Βαγιαδολίδ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 44’ ο Βάισμαν σκόραρε το μοναδικό τέρμα στην αναμέτρηση για τους γηπεδούχους και παράλληλα έδωσε τους τρεις βαθμούς. Οι δύο ομάδες δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν στο δεύτερο μέρος.

Λεγανές Στατιστικά

*3/5 ματς με under 2.5 (δες το στο pame stoixima live)

*4/6 αναμετρήσεις τελευταία έληξαν με “2-3 τέρματα”

*Δέχεται γκολ σε 7/10 παιχνίδια ως γηπεδούχος

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ έκανε τρομερό ξεκίνημα στη σεζόν και κάπου έως τα μέσα του πρώτου γύρου ήταν ακόμα και στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος. Ωστόσο, τραυματισμοί και επιπλέον απουσίες σταδιακά την αποδυνάμωσαν αγωνιστικά και έχασε πολύτιμους βαθμούς σε σημαντικά παιχνίδια. Ξεκίνησε το νέο έτος με την ισοπαλία στο μίνι ντέρμπι της χώρας των Βάσκων, εναντίον της Αλαβές (1-1) στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Οι μόνες νίκες που έχει τελευταία είναι στο πλαίσιο του Γιουρόπα Λιγκ και του Κόπα ντελ Ρέι, Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου, έπαιξε με τη Θαμόρα εκτός έδρας και επικράτησε σχετικά εύκολα με σκορ 0-3. Ανακοίνωσε εσχάτως δέκα κρούσματα Covid, μεταξύ των οποίων και άτομα από το τεχνικό επιτελείο. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός οι τραυματίες Μονρεάλ και Κάρλος Φερνάντεθ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εκτός έδρας, με αντίπαλο την Αλαβές, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 14’ ο Γιανουζάι σκόραρε από ασίστ του Πόρτου για το 0-1 των φιλοξενούμενων. Στο 58’ ο Χοσέλου ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.