*Γειτονική μονομαχία της Μαδρίτης.

Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος

Λεγανές – Οβιέδο στον Stoiximan

ΛΕΓΑΝΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η φιλοξενία της Πονφεραδίνα δεν αποδείχθηκε “φιλική”, με τη Λεγανές να προσγειώνεται ανώμαλα στην πραγματικότητα και να γνωρίζει την ήττα με 3-2. Ωραίο παιχνίδι, με καλό ρυθμό, εκατέρωθεν φάσεις και γκολ, στο 2-2 έκλεισε το πρώτο ημίχρονο. Υπέπεσε σε πέναλτι στο δεύτερο μέρος, κατέβαλε προσπάθειες στη συνέχεια να αποφύγει την ήττα, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Επιστροφή στις ήττες για τη Λεγανές, είχαν προηγηθεί τρεις νίκες κόντρα σε Αλκορκόν (1-0), Μάλαγα (2-1) και Εσπανιόλ (2-0), υποχώρησε στην 4η θέση με 28 πόντους, στο -2 από την απευθείας άνοδο που αποτελεί και τον βασικό της στόχο. Νίκησε στα επτά απ’ τα οκτώ φετινά εντός έδρας παιχνίδια της, στα πέντε εξ αυτών κράτησε ανέπαφη την εστία της. Παραμένουν εκτός οι Ομερούο (Αμυντικός, 7, 0), Αβιλές (Εξτρέμ, 6, 0) και Σάντος (Επιθετικός, 9, 1), χτύπησαν και τέθηκαν νοκ άουτ οι Μπουά (Μέσος, 5, 0), Ντε Λα Φουέντε (Επιθετικός, 6, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από την Πονφεραδίνα. Προηγήθηκε με τον Λουίς Μουνιόθ στο 16’, ισοφαρίστηκε στο 22’, δέχθηκε την ανατροπή στο 35’, έφερε το ματς στην ισορροπία με αυτογκόλ στο 39’, για να δεχθεί το 3-2 με πέναλτι στο 54’.

ΛΕΓΑΝΕΣ Στατιστικά

*Under 2.5 τα 9/12 πρόσφατα παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan).

*N/G τα 9/12 τελευταία παιχνίδια της.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν αξιοποίησε τον παράγοντα έδρα το περασμένο Σάββατο η Βαγιεκάνο, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με την Καρταχένα. Δεν έκανε καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, ήταν πιο απειλητική στο δεύτερο μέρος, αλλά οι ευκαιρίες της δεν βρήκαν στόχο μένοντας άσφαιρη ως το φινάλε της συνάντησης.

Δεν έδωσε συνέχεια στις νίκες η Βαγιεκάνο, είχαν προηγηθεί το εντός έδρας 2-1 κόντρα στην Καστεγιόν και το εντός έδρας 2-1 κόντρα στη Σαραγόσα, βρίσκεται σε καλή κατάσταση, είναι αήττητη τέσσερα παιχνίδια (2-2-0) και θέλει να επιστρέψει στις νίκες με στόχο να πλησιάσει περισσότερο τις θέσεις της απευθείας ανόδου. Στο 2-2-4 το εκτός έδρας ρεκόρ της με επιμέρους σκορ 5-9. Παραμένουν τραυματίες οι Φραν Γκαρθία (Αμυντικός, 11, 0), Σάβελιτς (Αμυντικός, 5, 0), σε καραντίνα βρίσκεται ο Μάριο Ερνάντεθ (Αμυντικός, 9, 0), νέα απώλεια ο Βελάσκες (Αμυντικός, 14, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Καρταχένα. Ισορροπημένο πρώτο μέρος, χωρίς τη μεγάλη φάση μπροστά στις εστίες. Ελαφρώς καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο, έψαξε το γκολ της νίκης, αλλά ήταν αγχωμένη στην τελική προσπάθεια και το 0-0 έμεινε μέχρι τέλος.