*Τρίτος προκριματικός γύρος για το Κόνφερενς Λιγκ. Επαναληπτικός αγώνας. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Στην πιθανότητα ισοπαλίας του συνολικού σκορ θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Χαμρούν-Λέφσκι Σόφιας 0-1.

*Χωρίς VAR.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΛΕΦΣΚΙ ΣΟΦΙΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πίριν με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Βουλγαρίας. Το γκολ που χάρισε το τρίποντο στους γηπεδούχους πέτυχε ο Ρονάλντο στο 70’.

Ακόμα μία νίκη για τη Λέφσκι Σόφιας που μοιάζει ασταμάτητη στην αρχή της σεζόν. Καταιγιστική από θέμα δημιουργίας ευκαιριών, όμως έμεινε σε ρηχά νερά σε ότι αφορά το σκοράρισμα, βρίσκοντας το δρόμο προς τα δίχτυα μόλις σε μία από αυτές. Στο αμυντικό της κομμάτι δεν απειλήθηκε καθόλου, με αποτέλεσμα να διατηρήσει με ευκολία το μηδέν παθητικό.

Βρίσκεται σε τρομερή κατάσταση, σκοράρει με μεγάλη ευκολία και σε κάθε αναμέτρησή της, ειδικά όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της. Η αμυντική της λειτουργία είναι εμφανώς πιο σταθερή, αφού στα τελευταία πέντε ματς κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στην εστία της στα τέσσερα. Το προβάδισμα που πήρε στις καθυστερήσεις του πρώτου αγώνα της έχει δώσει μεγάλη ανάσα, αλλά και άνεση στον τρόπο με τον οποίο μπορεί να διαχειριστεί το ματς, αφού η πίεση βρίσκεται πλέον στους φιλοξενούμενους. Σίγουρα θα πιέσει από νωρίς προκειμένου να βρει ένα ακόμη γκολ, το οποίο θα της αυξήσει τις πιθανότητες για πρόκριση στα πλέι-οφ της διοργάνωσης.

Λέφσκι Σόφιας Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΧΑΜΡΟΥΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Λέφσκι Σόφιας με σκορ 0-1, στα πλαίσια του τρίτου προκριματικού γύρου για το Κόνφερενς Λιγκ. Το γκολ που έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Κράστεβ στο 90+5’, ενώ ο ίδιος είχε αστοχήσει σε εκτέλεση πέναλτι στο 11’.

Ικανοποιημένη μπορεί να είναι από την εμφάνισή της η Χαμρούν παρά την ήττα στις καθυστερήσεις του ματς. Μπήκε νωθρά στο ματς και λίγο έλλειψε να μείνει πίσω στο σκορ, όμως στάθηκε τυχερή, αφού οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι. Στη συνέχεια ισορρόπησε το ρυθμό και απείλησε την αντίπαλη εστία, χωρίς παρ’ όλα αυτά να βρει δίχτυα. Δυστυχώς για εκείνη, στην τελευταία φάση του αγώνα έδειξε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ που την φέρνει πλέον σε δύσκολη θέση.

Αρκετά δύσκολο το έργο της, αφού βρίσκεται πλέον με την πλάτη στον τοίχο. Είναι αναγκασμένη να ψάξει το γκολ που θα φέρει το συνολικό σκορ στα ίσα και αυτό θα την αναγκάσει να παίξει αρκετά πιο ανοιχτά προκειμένου να το πετύχει. Φυσικά γνωρίζει πως θα δεχθεί έντονη πίεση από τους γηπεδούχους, γι’ αυτό και όλη της η προσπάθεια αναμένεται να γίνει μέσα από αντεπιθέσεις, αλλά και στημένες φάσεις.