Ημιτελικός για την είσοδο στον 1ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.

*Νοκ-άουτ αγώνας. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Το παιχνίδι διεξάγεται στην Ισλανδία, στην έδρα της Βίκινγκουρ.

*Η ομάδα που θα προκριθεί αντιμετωπίζει στον τελικό τη νικήτρια του ζευγαριού, Λα Φιορίτα – Ίντερ Κλουμπ ντ’ Εσκάλδες. Η ηττημένη θα συνεχίσει στον 2ο γύρο των προκριματικών του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΛΕΒΑΝΤΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Εσθονία)

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με σκορ 4-1 της Βάπρους εντός έδρας, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 2’ ο Μπεγκλαρισβίλι με πέναλτι έκανε το 1-0 και στο φινάλε του ημιχρόνου το 2-1. Νωρίτερα, στο 6’ ο Βάλικ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 68’ ο Πέετσον σκόραρε για το 3-1 και στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Πουτίντσανιν με εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Πρωταθλήτρια Εσθονίας της προηγούμενης αγωνιστικής περιόδου αναδείχτηκε η Λεβάντια και έτσι αγωνίζεται στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Έρχεται από την εύκολη επικράτηση απέναντι στην Βάπρους (4-1) για το τρέχον πρωτάθλημα, που τη βρίσκει στη δεύτερη θέση (υστερεί στην ισοβαθμία), έναντι της Φλόρα Ταλίν που έχει και ένα ματς λιγότερο. Ο Βλάντιμιρ Βασίλιεφ είναι στο “τιμόνι” της ομάδας από τον Ιούλιο του 2020 και η θητεία του κρίνεται επιτυχημένη. Δεν αναφέρθηκαν σημαντικά αγωνιστικά προβλήματα, αναμένεται να παραταχθεί πλήρης.

Λεβάντια Στατιστικά

*4 σερί αναμετρήσεις είχαν goal/goal

*8/10 παιχνίδια είχαν under 2.5 τέρματα

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΒΙΚΙΝΓΚΟΥΡ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ισλανδία)

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 0-3 εκτός έδρας, εναντίον της ΙΒ Βεστμαναέγια, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 8’ ο Έκροθ σκόραρε για το 0-1 και στο 29’ ο Άγκναρσον έκανε το 0-2 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 76’ ο Σιγκούρπαλσον πέτυχε τρίτο γκολ και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Βίκινγκουρ είναι σε καλή κατάσταση το τελευταίο διάστημα, καθώς προέρχεται από τέσσερις διαδοχικές νίκες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, εντός συνόρων. Στο πιο πρόσφατο, επιβλήθηκε της ΙΒ Βεστμαναέγια (0-3) και μάλιστα αρκετά εύκολα με δύο από τα τρία γκολ στο πρώτο ημίωρο. Είναι στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος, μαζί με τη Στιάρναν και απέχουν αμφότερες από την κορυφή, οκτώ πόντους. Ο Ισλανδός Άρναρ Μπέργκμαν Γκουνλάουγκσον είναι στην τεχνική ηγεσία της ομάδας από τον Απρίλιο του 2019.