3η αγωνιστική

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 5 από τις 6 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

*Με n/g ολοκληρώθηκαν οι 4 από τις 6 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στο Διαγόρα, την προηγούμενη αγωνιστική. Ήταν κακός στο 1ο ημίχρονο, χωρίς να μπορεί να δημιουργήσει τις κατάλληλες προϋποθέσεις για να προηγηθεί στην αναμέτρηση. Αυτό κατάφεραν οι γηπεδούχοι, με τον Κουιρουκίδη να ανοίγει το σκορ με το καλημέρα του β’ μέρους (1-0 στο 47′). Ο Λεβαδειακός αντέδρασε άμεσα και έφτασε στην ισοφάριση στο 50′, με τον Νίκα. Οι δύο ομάδες δυσκολεύτηκαν να δημιουργήσουν κάποια αξιόλογη φάση στο υπόλοιπο παιχνίδι, με το 1-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Ήταν το πρώτο του στραβοπάτημα στη χρονιά. Είχε προηγηθεί η νίκη με 2-1 επί του Αστέρα Βλαχιώτη. Έμεινε και εκεί πίσω στο σκορ, αλλά κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ και να πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης. Βρίσκεται στην 5η θέση του Νότιου ομίλου, στο -2 από τις Κηφισιά και ΑΕΚ Β.

Εκτός οι Μυτίδης (-)και Μπάχανακ (-). Αμφίβολος ο Μεχία (2 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στο Διαγόρα.

Λεβαδειακός Στατιστικά

*Under2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια του. (Δες το στην betshop)

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια του.

ΧΑΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας ισοπαλία με 0-0 απέναντι στον Ηρόδοτο, την προηγούμενη αγωνιστική. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, αλλά δεν μπόρεσαν να βρουν κάποιο γκολ, με τον αντίπαλο τους να φτάνει κοντά στο 0-1 στο 1ο ημίχρονο, με την άμυνα των Χανίων να μην πατά καλά στο γήπεδο. Τα Χανιά κυριάρχησαν στο β’ μέρος, αλλά δεν μπόρεσαν να παραβιάσουν την εστία των φιλοξενούμενων, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να κάνουν το 1-0 προς το τέλος του παιχνιδιού.

Ήταν η 2η ισοπαλία τους σε 2 παιχνίδια πρωταθλήματος. Προηγήθηκε το 1-1 στην έδρα του Αιγάλεω, όταν και πήραν το βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Βασιλογιάννη στο 90+6′ του παιχνιδιού.

Τραυματίας ο Κολλάς (2 συμμ.). Τιμωρημένος ο Τριανταφυλλάκος (-).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 0-0 απέναντι στον Ηρόδοτο.