*Στο 75% η πληρότητα στις εξέδρες.

*Στον πρώτο γύρο: Καλλιθέα – Λεβαδειακός 0-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Ελλάδας

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 6-0 επί του Ηρόδοτου. Στο 5-0 το ημίχρονο με τα γκολ των Μυτίδη (2), Μουτίνιο, Λινάρδου και Πολέτο. Το 6-0 έκανε ο Μπαρμπόσα στις καθυστερήσεις.

Σαρωτικός ο Λεβαδειακός την Κυριακή, έκανε την καλύτερη εμφάνιση της χρονιάς στο εντός έδρας ματς με τον Ηρόδοτο. Το τελικό 6-0 τα λέει όλα για την εικόνα της αναμέτρησης, όλα είχαν τελειώσει απ’ το πρώτο ημίχρονο, που το σκορ έκλεισε στο 5-0! Παντελώς ανήμπορος ο αντίπαλος να προβάλλει ιδιαίτερη αντίσταση, έγινε έρμαιο στις ορέξεις της ομάδας της Βοιωτίας.

Ήταν η τρίτη σερί νίκη και η πέμπτη στις τελευταίες έξι αγωνιστικές, ανέβηκε στους 47 πόντους και είναι στην κορυφή του νοτίου ομίλου, στο +2 πλέον την Καλαμάτα, που όμως έχει ματς περισσότερο. Είναι σπουδαία η κρισιμότητα του αγώνα σήμερα, καθώς με νίκη ο Λεβαδειακός θα πάει στο +5 απ’ την Καλαμάτα και στο +7 απ’ την Καλλιθέα. Η αποστολή: Στογιάνοβιτς, Μάρκοβιτς, Βήχος, Τσάπρας, Τζημόπουλος, Μπαχανάκ, Παναγιώτου, Κωνσταντινίδης, Νίκας, Νίλι, Κονέ, Μεχία, Βρακάς, Μουτίνιο, Ροβίθης, Χάμοντ, Μυτίδης, Πολέτο, Δούμτσιος, Συμελίδης, Λινάρδος, Μπαρμπόσα.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια του.

*ΝG στα 6/9 τελευταία παιχνίδια του.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στην Επισκοπή. Ο Τσιντώνης το 0-1 στο 56’, το 1-1 έκανε ο Νταρζίσιο στο 63’.

«Σκάλωσε» η Καλλιθέα την Κυριακή στο εκτός έδρας ματς με την Επισκοπή, είχε μια απώλεια που δεν υπολόγιζε. Έκανε καλό πρώτο ημίχρονο, μπορεί να μην κατάφερε να βγάλει σοβαρές ευκαιρίες, ωστόσο είχε κυκλοφορία της μπάλας και ωραίες συνεργασίες. Στο δεύτερο μέρος μπήκε με γρήγορο γκολ, εντούτοις ισοφαρίστηκε πολύ γρήγορα. Ήταν η ομάδα με τις περισσότερες καλές στιγμές στη συνέχεια, όμως δεν είχε αποτελεσματικότητα.

Επιστροφή στις γκέλες μετά από δύο σερί εντός έδρας νίκες κόντρα σε Ηρόδοτο (3-0) και Ρόδο (2-0), είχαν προηγηθεί τέσσερις αγωνιστικές χωρίς επιτυχία για την Καλλιθέα (0-2-2). Με 43 πόντους και ένα ματς λιγότερο, η Καλλιθέα βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας του νοτίου ομίλου, πλέον στο -4 απ’ την κορυφή, αν ηττηθεί και σήμερα τότε μάλλον θα πρέπει να αρχίσει να αποχαιρετά τη διεκδίκηση της ανόδου. Οφείλει να πάρει αποτέλεσμα, έχασε μόλις μια φορά στις τελευταίες οκτώ εξόδους (3-4-1).