*Στον πρώτο γύρο: Δόξα Δράμας – Λεβαδειακός 0-0

*Από 5/6 νίκες επί της Δόξας Δράμας έρχεται ο Λεβαδειακός ανεξαρτήτως έδρας.

Λεβαδειακός – Δόξα Δράμας στην Betshop | +21

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στις νίκες για τον Λεβαδειακό, που επικράτησε 2-1 της Παναχαϊκής, με ανατροπή! Έκανε κακή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, έχανε δίκαια 0-1, ωστόσο στο δεύτερο μέρος έγινε πολύ πιεστικός, βρήκε τις λύσεις κόντρα σ’ έναν προβληματικό αντίπαλο και έφτασε δίκαια στην επικράτηση. «Όταν μένεις πίσω χωρίς να έχει προσπαθήσει ο αντίπαλος, σε γεμίζει με άγχος, γιατί είμαστε ομάδα που κάνουμε πρωταθλητισμό. Η ομάδα μου έδειξε ψυχικό σθένος και πήρε το ματς. Μέχρι τέλους θα παλέψουμε για την άνοδο», είπε ο κόουτς Αντωνίου.

Νίκη έπειτα από δύο σερί ισοπαλίες για την ομάδα του με Καραϊσκάκη (1-1 εντός) και Απόλλωνα Λάρισας (1-1 εκτός), είχαν προηγηθεί πέντε σερί νίκες, έχει εφτά νίκες στις τελευταίες δέκα αγωνιστικές, με 31 πόντους καταλαμβάνει την 3η θέση, με νέο «τρίποντο» σήμερα θα περάσει στη δεύτερη θέση. Η αποστολή απαρτίζεται απ’ τους: Μπάγιτς, Βούγιοβιτς, Βήχο, Λιάγκα, Παντελιάδη, Τσάπρα, Χατζηλάμπρο, Μύγα, Κονέ, Καραχάλιο, Νίκα, Κοζορώνη, Μεχία, Ιωαννίδη, Μάντζιο, Συμελίδη, Πολέτο, Μπαστιάνο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί της Παναχαϊκής. Το 0-1 ο Σιατραβάνης στο 15’, ισοφάρισε ο Λεβαδειακός στο 72’ με τον Συμελίδη και έκανε το 2-1 με πέναλτι του Μάντζιου στο 76’.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ Στατιστικά

*Έρχεται από 13/15 Under 2.5 (δες το στην Bet365).

*Έρχεται από 10/13 NG ανεξαρτήτως έδρας.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δύο σερί νίκες για πρώτη φορά φέτος πήρε η Δόξα Δράμας, που τα κατάφερε κόντρα στον Πλατανιά την περασμένη εβδομάδα. Δεν ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο, όμως βελτιώθηκε πολύ στο δεύτερο μέρος, προηγήθηκε και διαχειρίστηκε καλά το προβάδισμα της. «Στο δεύτερο ημίχρονο το γκολ που μπήκε με την έναρξη μας έδωσε επιπλέον ώθηση και θα μπορούσε να γίνει και το 2-0. Ανταποκριθήκαμε καλά στις στατικές φάσεις του αντιπάλου και νομίζω πως έγινε σωστή διαχείριση για να κρατήσουμε το 1-0», είπε ο βοηθός προπονητή, Πέτρος Στοΐλας.

Δεύτερη σερί επιτυχία για την ομάδα της Δράμας μετά το εκτός έδρας 0-1 επί της Παναχαϊκής, την ανέβασε στους 23 πόντους και το -5 απ’ την εξάδα, θεωρητικά προλαβαίνει, ωστόσο οφείλει να κάνει υπερβάσεις. Επανέρχονται οι Χάμοντ και Ενγκόνγκα, η αποστολή απαρτίζεται από τους Μένκα, Ηλιάδη, Σιώπη, Παπαργυρίου, Αναστασίου, Μαρκοπουλιώτη, Καψάλη, Ενγκόνγκα, Παρασκευά, Παπαϊωάννου, Τάσιο, Πινδώνη, Χάμοντ, Κόντο, Κρητικό, Ρόβα, Αποστολίδη, Σαμπανίδη.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 1-0 επί του Πλατανιά. Το γκολ ο Ρόβας στο 47’.