*Φάση των “16” του Κυπέλλου Φινλανδίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στα προημιτελικά, θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Γιάρβενπα – Ούλου.

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες, με το πιο πρόσφατο να είναι όμως τον Ιούλιο του 2001.

ΛΑΧΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Χάκα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 85′, για να ισοφαρίσει εν τέλει στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Χέρτσι.

Επιστροφή στους αγωνιστικούς χώρους για τη Λάχτι, μετά από δύο εβδομάδες διακοπής. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι που έδωσε, στα τέλη του περασμένου Μάη, η ομάδα του Ιλίρ Ζένελι φιλοξενήθηκε από τη Χάκα, για το πρωτάθλημα, με την οποία μοιράστηκε βαθμούς και εντυπώσεις, μετά και το τελικό 1-1. Αν και βρέθηκε πίσω στα τελευταία λεπτά του αγώνα, κατάφερε εν τέλει να “κλέψει” το βαθμό στις καθυστερήσεις. Τέταρτη σερί αγωνιστική που δεν κερδίσει (0-2-2), οπότε και είναι στους εννέα βαθμούς μετά από δέκα αγωνιστικές. Στο κύπελλο πάντως, πανηγύρισε τρεις άνετες προκρίσεις εις βάρος των Κουόπιον Έλο (0-6), Ρέιπας (0-5) και HaPK Έντουστους (2-6). Θα παραταχθεί με αρκετές αλλαγές, καθώς το απουσιολόγιο του Ζένελι είναι γεμάτο.

Λάχτι Στατιστικά

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΤΛΑΝΤΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Γ’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 από την Κίφεν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 49ο λεπτό, δέχθηκε ένα δεύτερο στο 80′, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε εννέα λεπτά αργότερα.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Ατλαντίς, μετά και από εκείνη κόντρα στην ΛαΠα (3-2 εκτός). Το περασμένο Σάββατο, υποδέχθηκε την Κίφεν, για την τρίτη κατηγορία της χώρας, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 0-3. Έφτασε έτσι τις τέσσερις ήττες μετά από τις επτά πρώτες αγωνιστικές της κατηγορίας, έχοντας παράλληλα και τρεις νίκες, οπότε και είναι στους εννέα βαθμούς. Στο κύπελλο, μετράει ήδη τρεις προκρίσεις φέτος, αφήνοντας αρχικά εκτός στα πέναλτι Χέλσινγκιν Παουλοσέρα, μετά και το μεταξύ τους 2-2, και εν συνεχεία τις Ατλαντίς Β (0-6) και JIPPO (1-3).