*8η αγωνιστική

*Η Σπέτσια γνώρισε την ήττα και στις τέσσερις αγωνιστικές με αντίπαλο τη Λάτσιο, σκοράροντας τουλάχιστον μία φορά σε κάθε μία από αυτές.

*Η Λάτσιο δέχτηκε μόλις πέντε γκολ μετά από επτά αγωνιστικές: Από την περίοδο που η νίκη ανταμείβεται με τρεις βαθμούς, μόνο τη σεζόν 2001/02 δέχτηκε μόλις πέντε γκολ στις πρώτες οχτώ αγωνιστικές.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΛΑΤΣΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (4-0) της Κρεμονέζε. Ντοπιέτα πέτυχε ο Ιμόμπιλε (7′, 21′ πεν.), από ένα γκολ οι Μιλίνκοβιτς Σάβιτς (45+2′) και Πέδρο (79′).

Έχοντας σε δαιμονιώδη κατάσταση τον Ιμόμπιλε που σκόραρε δύο φορές και μοίρασε μία ασίστ, η Λάτσιο δεν δυσκολεύτηκε να προσπεράσει το εμπόδιο της νεοφώτιστης Κρεμονέζε επικρατώντας με το εμφατικό 4-0 στο “Giovanni Zini” πριν από δύο βδομάδες. Μόλις μία φορά χρειάστηκε να επέμβει ο τερματοφύλακας Προβεντέλ, την ώρα που οι “αετοί” είχαν κι ένα δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο.

Κανονικά στη διάθεση του προπονητή Σάρι βρίσκεται ο 32χρονος Ιταλός επιθετικός Ιμόμπιλε, ο οποίος μετράει πέντε γκολ σε επτά συμμετοχές στη Σέριε Α. Μένει να φανεί αν χρησιμοποιηθεί από το ξεκίνημα της σημερινής αναμέτρησης με την Σπέτσια. Δεν βρίσκεται στην καλύτερη κατάσταση ο Καζάλε, φαντάζει δύσκολο να πάρει θέση στην αποστολή. Την Πέμπτη (6/10) η Λάτσιο φιλοξενείται από την Στουρμ Γκρατς για το Γιουρόπα Λιγκ.

ΛΑΤΣΙΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΠΕΤΣΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Σαμπντόρια. Ο Σαμπίρι άνοιξε το σκορ μόλις στο 11′, προτού οι γηπεδούχοι ανατρέψουν τα δεδομένα με Μουρίγιο (12′ αυτ.) και Ενζολά (72′).

Με τον Ντραγκόφσκι να πραγματοποιεί μία σπουδαία επέμβαση στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων σε πλασέ του Κουαλιαρέλα, η Σπέτσια κράτησε σφιχτά στην αγκαλιά της το “τρίποντο” με την Σαμπντόρια στο “Alberto Picco” πριν την διακοπή για τις Εθνικές. Λιγοστές οι καλές ευκαιρίες στην αναμέτρηση ένθεν κακείθεν, έβγαλε αντίδραση μετά το τρομερό γκολ που δέχτηκε μόλις στο 11′ επιστρέφοντας, παράλληλα, στο δρόμο των επιτυχιών μετά από πέντε αγωνιστικές (δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες).

“Μετράμε αρκετές απουσίες, ωστόσο θα βρούμε έντεκα ποδοσφαιριστές να βγουν στον αγωνιστικό χώρο”, είπε ο προπονητής Γκότι. Τραυματίες, μεταξύ άλλων, οι Ρέτσα και Κοβαλένκο. Δεν αποκλείεται να πάρει θέση βασικού ο Έλερτσον στο κέντρο.