*Μετρούν 3/4 αναμετρήσεις με goal/goal μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας, από το 2005 κι έπειτα.

* Η Λάτσιο νίκησε και τα 2 παιχνίδια ανάμεσά τους, το 2018.

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

ΛΑΤΣΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Νίκη πέτυχε και πάλι η Λάτσιο στο ιταλικό πρωτάθλημα και μάλιστα απέναντι στην πρωταθλήτρια Ίντερ (3-1) εντός έδρας. Οι “Λατσιάλι” δεν πτοήθηκαν από το γκολ των αντιπάλων στο πρώτο ημίχρονο, πραγματοποίησαν την ανατροπή στο δεύτερο 45λεπτο και αντέδρασαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ύστερα από την ήττα στην έδρα της Μπολόνια. Μετρούν τρεις νίκες και μία ισοπαλία στα τελευταία πέντε ματς σε όλες τις διοργανώσεις.

Στο Γιουρόπα Λιγκ συγκεκριμένα ξεκίνησε με την ήττα στην Τουρκία από τη Γαλατάσαραϊ με σκορ 2-0, σ’ ένα παιχνίδι που η εμφάνισή της ήταν κάτω του μετρίου. Ωστόσο, πανηγύρισε την πρώτη επιτυχία στον όμιλο για τη δεύτερη αγωνιστική, όταν επιβλήθηκε της Λοκομοτίβ Μόσχας με 2-0 στο “Ολίμπικο”. Το θετικό για την ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι, είναι ότι δεν αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα απουσιών και ο Ιταλός τεχνικός μπορεί να παρατάξει την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 3-1 εντός έδρας εναντίον της Ίντερ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 12’ ο Πέρισιτς με εκτέλεση πέναλτι σκόραρε για το 0-1 του ημιχρόνου, όμως στο 64’ ο Ιμόμπιλε ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο. Στο 81’ ο Φελίπε Άντερσον ολοκλήρωσε την ανατροπή, στο 90+1’ ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς έκανε το 3-1. Στο 90+7’ αποβλήθηκε ο Λουίζ Φελίπε για τη Λάτσιο.

Λάτσιο Στατιστικά

*3 σερί ματς με N/G (δες το στη bwin)

*4/6 παιχνίδια έληξαν με over 2.5 γκολ

*Σκοράρει 2+ γκολ σε όλα τα εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΑΡΣΕΪΓ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μαρσέιγ δε διανύει περίοδο φόρμας το τελευταίο διάστημα, όμως επέστρεψε από τη διακοπή με εντός έδρας νίκη στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Πιο ειδικά, επικράτησε επί της Λοριάν (4-1), με μεγάλης έκτασης νίκη, παρόλο που βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ. Πραγματοποίησε καλό δεύτερο 45λεπτο, πέτυχε τρία γκολ και κέρδισε το Μίλικ ο οποίος επέστρεψε από τραυματισμό και σκόραρε για πρώτη φορά στη φετινή Ligue 1. Η ομάδα του Σαμπαόλι νίκησε έπειτα από τέσσερις αναμετρήσεις και πάει με καλή ψυχολογία στη Ρώμη για να διεκδικήσει την πρώτη νίκη στον όμιλο.

Μετρά δύο ισοπαλίες σε ισάριθμες αγωνιστικές, η πρώτη εναντίον της Λοκομοτίβ Μόσχας με 1-1 εντός έδρας και η δεύτερη κόντρα στη Γαλατάσαραϊ χωρίς τέρματα εκτός έδρας. Εκτός έδρας έχει υποστεί μόλις μία ήττα σε πέντε ματς, εκείνη στην έδρα της Λιλ (2-0) για το πρωτάθλημα. Στο αγωνιστικό σκέλος, δεν αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα απουσιών, όμως είναι εκτός αποστολής ο μέσος Αρίτ λόγω τραυματισμού.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 4-1 εντός έδρας της Λοριάν, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 13’ ο Λοριεντέ σκόραρε με εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 27’ ο Καμαρά ισοφάρισε σε 1-1 για το ημίχρονο. Στο 56’ ο Γκεντουζί έκανε την ανατροπή και στο 85’ ο Μίλικ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Ξανά ο Γκεντουζί στο 90+2’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.