Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

* Η Τραπάνι αδυνατεί να σκοράρει στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε under 2,5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της Τραπάνι για το πρωτάθλημα.

* Η Λατίνα αναδείχθηκε ισόπαλη από το ημίχρονο στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΛΑΤΙΝΑ

Η Λατίνα αντιμετωπίζει σήμερα στην έδρα της την Τραπάνι, τη μοναδική ομάδα (μαζί με την ίδια) που δεν έχει καταφέρει να γευτεί τη χαρά της νίκης στο πρωτάθλημα. Μετά το πέρας επτά αγωνιστικών οι «νερατζούρι» σημείωσαν πέντε ισοπαλίες και δύο ήττες (8-12 τα γκολ). Αφού δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Φροζινόνε (2-1 εκτός έδρας) στις 10 Σεπτεμβρίου το συγκρότημα του Βιβαρίνι μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Μπενεβέντο (1-1 εντός έδρας), Νοβάρα (2-2 εκτός έδρας), Τερνάνα (1-1 εντός έδρας) και Τσεζένα (2-2 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Παπόνι μόλις στο 8’. Πέντε λεπτά αργότερα ο Σιάνο ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 75’ ο Τζούριτς ανέτρεψε τα δεδομένα για αυτούς κάνοντας το 2-1. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρολάντο, δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας στη Λατίνα. «Θα πρέπει να διαγράψουμε τα πάντα από το μυαλό μας. Η αναμέτρηση κόντρα στην Τραπάνι είναι η μόνη που σκεφτόμαστε. Είναι ιδιαίτερα δύσκολη και σημαντική», υπογράμμισε με δηλώσεις του ο μέσος Ρότσα.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Τσεζένα και Λατίνα στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (2-2), στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Λατίνα για το πρωτάθλημα.

Το Λατίνα – Τραπάνι παίζει στον Stoiximan

ΤΡΑΠΑΝΙ

Όπως αναφέραμε και παραπάνω η Τραπάνι, μαζί με τη σημερινή αντίπαλό της Λατίνα, είναι η μοναδική ομάδα που μετά το πέρας επτά αγωνιστικών στο πρωτάθλημα (πέντε ισοπαλίες, δύο ήττες/ 4-8 τα γκολ) δεν κατάφερε να πανηγυρίσει το «τρίποντο». Αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Νοβάρα (2-2 εκτός έδρας), Προ Βερτσέλι (1-1 εντός έδρας), Αβελίνο (0-0 εκτός έδρας), Άσκολι (1-1 εντός έδρας) και Σπέτσια (0-0 εντός έδρας) το συγκρότημα του Κόσμι δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Σαλερνιτάνα (2-0 εκτός έδρας) και Τσιταντέλα (2-0 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ιόρι στο 52’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε έντεκα λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο Λιτέλι. Φωτιά εκδηλώθηκε το βράδυ της Τρίτης στο αυτοκίνητο του προπονητή της Τραπάνι, Σέρσε Κοσμι, ο οποίος σοκαρισμένος επέστρεψε στο σπίτι του στην Περούτζια. Σύμφωνα με πηγές της πυροσβεστικής, από μια πρώτη εκτίμηση, πρόκειται για βραχυκύκλωμα, χωρίς όμως να αποκλείονται άλλες αιτίες. Ο ίδιος πάντως επέστρεψε στην Τραπάνι, τονίζοντας πως θέλει να συνεχίσει στον πάγκο αυτής.

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 2-0 γνώρισε η Τραπάνι από την Τσιταντέλα, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Τραπάνι αγνοεί τη νίκη στα εννέα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στον Stoiximan)