*25η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ντάλκουρντ – Λαντσκρόνα 0-1

*Under 2.5 ήρθαν οι τρεις πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

ΛΑΝΤΣΚΡΟΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 κόντρα στη Νόρμπι. Προηγήθηκε με τον Ντάλκβιστ στο 19’, διπλασίασε τα τέρματά της με τον Όλσον στο 60’, δέχθηκε το 2-1 στο 69’, έκανε το 3-1 με τον Ότοσον στο 86’, για να δεχθεί το 3-2 στο 90’+1’.

Εκμεταλλεύτηκε τον παράγοντα έδρα και πήρε ανάσα στη μάχη της παραμονής κερδίζοντας 3-2 τη Νόρμπι. Παιχνίδι με καλό ρυθμό, εκατέρωθεν φάσεις και γκολ, ήταν πάντα μπροστά στο σκορ, η δεύτερη μείωση ήρθε στις καθυστερήσεις και δεν ήταν αρκετή να της στερήσει το “τρίποντο”.

Επιστροφή στις νίκες για τη Λαντσκρόνα, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 3-0 απ’ την Μπρομαποϊκάρνα, απομακρύνθηκε επτά πόντους απ’ τις επικίνδυνες θέσεις, ανάσανε βαθμολογικά, δεν έχει εξασφαλιστεί ακόμη και χρειάζεται κάποιους βαθμούς για να εκπληρώσει τον στόχο της. Νίκησε στα δύο πρόσφατα παιχνίδια στην έδρα της, ενώ τα 10/11 φετινά εντός έδρας ματς ήρθαν Goal/Goal. Εξέτισαν ο στόπερ Άντερσο και ο εξτρέμ Ντιαβαρά, δεν αναφέρθηκαν νεότερα προβλήματα.

ΛΑΝΤΣΚΡΟΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*2-3 γκολ τα 5/7 τελευταία ματς.

ΝΤΑΛΚΟΥΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-1 κόντρα στην Ούτσικτενς. Προηγήθηκε με τον Καρίμ στο 28’, διπλασίασε τα τέρματά της με τον Αμπντουλά στο 40’, έκανε το 3-0 με τον Ραμανί στο 44’ και το 4-0 με αυτογκόλ στο 55’. Η Ούτσικτενς μείωσε σε 4-1 στο 73’.

Πανηγύρισε νίκη στο γήπεδό της μετά από 1.5 μήνα, ξεπερνώντας εύκολα με 4-1 το εμπόδιο της Ούτσικτενς. Κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και παραβίασε τρεις φορές την αντίπαλη εστία. Βρήκε και τέταρτο γκολ στο δεύτερο 45λεπτο, όλα είχαν κριθεί και απλά δέχθηκε τη μείωση του σκορ.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για Ντάλκουρντ, είχαν προηγηθεί έξι ήττες, παραμένει σταθερά στην τελευταία θέση, αλλά έδειξε πως είναι “ζωντανή” στη μάχη της σωτηρίας και απέχει πλέον ένα “τρίποντο” μακριά απ’ τα μπαράζ παραμονής. Γνώρισε την ήττα στις τρεις πρόσφατες εξόδους της, σε όλες δέχθηκε από 2+ γκολ. Συμπλήρωσε κάρτες ο αμυντικός χαφ Μπράουνινγκ – Λάγκερφελντ, τιμωρημένος σε τρίτο παιχνίδι ο φορ Κ. Σισοκό. Έχει επιστροφές, εξέτισαν ο δεξιός μπακ Μοταραγκεμπιαφαρπούρ και ποινή τριών αγώνων ο χαφ Ζούμπερ.