*Επαναληπτική αναμέτρηση για την προημιτελική φάση του Κόπα Λιμπερταδόρες. Σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος με το πρώτο παιχνίδι, οι δυο ομάδες πηγαίνουν απευθείας στα πέναλτι. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.

*Όποια ομάδα προκριθεί θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Ρίβερ Πλέιτ – Χόρχε Βίλστερμαν.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Σαν Λορέντζο – Λανούς 2-0

ΛΑΝΟΥΣ (Αργεντινή)

Δύσκολο το έργο που έχει πλέον μπροστά της η Λανούς, η οποία καλείται να ανατρέψει το σκορ της ήττας με 2-0 στο πρώτο παιχνίδι με την Σαν Λορέντζο. Η ομάδα του Χόρχε Αλμιρόν προσπάθησε να πάρει το όποιο θετικό αποτέλεσμα, όμως στάθηκε άτυχη, καθώς καμία από τις επιθετικές της προσπάθειες δεν βρήκε στόχο. Έτσι, δεχόμενη από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, γνώρισε την ήττα. Παρότι μετρούσε οκτώ σερί νίκες μπροστά στο κοινό της, πλέον έχει ηττηθεί στα δυο πιο πρόσφατα.

Το βράδυ του Σαββάτου, η Λανούς φιλοξενήθηκε από την Ιντεπεντιέντε, σε παιχνίδι πρωταθλήματος. Σε ένα που κακό ποιοτικά ματς, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς, χάρη στο εύστοχο πέναλτι του Ντένις, στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων. Πρώτη νίκη μετά από τέσσερις διαδοχικές ήττες σε όλες τις διοργανώσεις. Οι τρεις βαθμοί που πήρε, ήταν και οι πρώτοι της στο πρωτάθλημα, μετά και τις τρεις πρώτες αγωνιστικές. Για την αποψινή αναμέτρηση, ο τεχνικός Χόρχε Αλμιρόν δεν αντιμετωπίζει απουσίες, οπότε και θα παρατάξει την καλύτερη δυνατή εντεκάδα με στόχο την πρόκριση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Ιντεπεντιέντε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Λανούς – Σαν Λορέντζο παίζει στο Stoiximan

ΣΑΝ ΛΟΡΕΝΤΖΟ (Αργεντινή)

Το χρέος της έκανε η Σαν Λορέντζο και εκμεταλλευόμενη την έδρα της, πήρε τη νίκη με 2-0 κόντρα στην Λανούς. Η ομάδα του Ντιέγκο Αγκίρε είχε μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νίκολας Μπλαντί, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό, ενώ διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα, με πέναλτι στο 51ο λεπτό. Πλέον, έχοντας πάρει ένα σαφές προβάδισμα πρόκρισης για την επόμενη φάση, πρέπει απλά να διαχειριστεί σωστά το υπέρ της σκορ. Έχει πανηγυρίσει μόλις ένα διπλό στις έξι τελευταίες εξόδους της, μετρώντας ακόμη δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες.

Το περασμένο Σαββατοκύριακο, η Σαν Λορέντζο φιλοξένησε την Άρσεναλ, για το πρωτάθλημα, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Αν και αγωνίστηκε με πολλούς αναπληρωματικούς, εν τέλει χρειάστηκε ένα τέρμα του Σένεσι στο 75′ για να φύγει με τους τρεις βαθμούς. Έφτασε έτσι τους πέντε βαθμούς μετά και τις τρεις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Τέταρτο διαδοχικό ματς που είναι αήττητη, με δυο νίκες και δυο ισοπαλίες, τρίτο σερί που κρατάει το μηδέν στην άμυνα. Δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες ενόψει της αποψινής αναμέτρησης.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Άρσεναλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα εφτά τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.