*Οι 5/9 συναντήσεις των δύο ομάδων ήρθαν “Χ” (1-5-3).

*Στον πρώτο γύρο: Παρί – Λαβάλ 0-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΛΑΒΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Χάβρη. Προηγήθηκε με τον Αντεοτί στο 10’, ισοφαρίστηκε στο 16’, δέχθηκε την ανατροπή στο 79’.

Είχε δύσκολη αποστολή την προηγούμενη αγωνιστική, γνώρισε την ήττα με 2-1 από την πρωτοπόρο Χάβρη. Ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο, πήγε με το 1-1 στην ανάπαυλα, αλλά στο δεύτερο μέρος υστέρησε σημαντικά, δέχθηκε σε κρίσιμο σημείο το γκολ της ήττας και έφυγε δίκαια με άδεια χέρια απ’ το “Οσεάν”. Δεύτερη διαδοχική ήττα για τη Λαβάλ, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 1-0 από την Κεβιγί, βρίσκεται στην 15η θέση, είναι στο -5 από την επικίνδυνη ζώνη. Τιμωρημένος ο στόπερ Μποντρί, παραμένουν τραυματίες οι στόπερ Ντιό, Μπαλντέ, οι χαφ Σανά, Μαζιοτί. Επανέρχεται ο φορ Ναϊτζί.

ΛΑΒΑΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια.

*N/G τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΠΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-1 από την Γκινγκάμπ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 26’, δέχθηκε το 0-2 στο 32’, μείωσε με τον Γκιλαβογκί στο 47’.

Δεν εκμεταλλεύτηκε τον παράγοντα έδρα σε δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, ηττήθηκε 2-1 από την Γκινγκάμπ. Δεν ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο, πήγε με το εις βάρος της 0-2 στην ανάπαυλα. Σκόραρε στις αρχές του δευτέρου μέρους, έπειτα πίεσε για την ισοφάριση, έχασε καλές ευκαιρίες να φτάσει στην ισοφάριση. Επιστροφή στις ήττες για την Παρί, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 3-0 κόντρα στη Νιόρ, αυτή ήταν και η μοναδική επιτυχία της ομάδας του Λορέ στις επτά τελευταίες αγωνιστικές (1-1-5). Συνεχίζει να βρίσκεται χαμηλά στην κατάταξη, είναι στο +5 απ’ τα “κόκκινα”. Αγνοεί τη νίκη στις τέσσερις πρόσφατες εξόδους της (0-1-3). Εξέτισε ο στόπερ Μπερνοέρ, παραμένει τραυματίας ο χαφ Φιρί, νέα απουσία ο αριστερός μπακ Ανέν.