*Under 2.5 ήρθαν οι 6/8 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Νιμ – Λαβάλ 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΛΑΒΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από τη Μπορντό. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 4’, δέχθηκε το 2-0 στο 32’ και το 3-0 στο 49’. Η Μπορντό έχασε δύο πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο (45’, 45’+3’).

Υπέκυψε στην ανωτερότητα της Μπορντό, έχασε 3-0 στο “Ατλαντίκ” και βρίσκεται σε δύσκολη θέση όσον αφορά την παραμονή. Πίσω από νωρίς στο σκορ, ήρθε και το 2-0 μετά το πρώτο μισάωρο, ενώ η αντίπαλος έχασε και δύο πέναλτι στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Το 3-0 στις αρχές του δευτέρου μέρους έβαλε τέλος στο ματς, ήταν άστοχη στην τελική προσπάθεια και δεν κατάφερε να σώσει ούτε τα προσχήματα.

Επιστροφή στις ήττες για την ομάδα του Φραπολί, είχαν προηγηθεί δύο νίκες κόντρα σε Μπαστιά (2-1), Σεντ Ετιέν (2-1), έπεσε στην επικίνδυνη ζώνη, είναι στο -1 από τη σωτηρία. Παίζει με την υποβιβασμένη Νιμ, το “τρίποντο” είναι απαραίτητο, ενώ τελευταία αγωνιστική παίζει στην Αμιάν. Νίκησε τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, όλα με το ίδιο σκορ (2-1). Κατάμεστο αναμένεται το γήπεδο. Επανέρχεται ο βασικός στόπερ Α. Γκονσάλβες.

ΛΑΒΑΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα πέντε πρόσφατα ματς.

ΝΙΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-1 από τη Ντιζόν. Προηγήθηκε με τον Σαΐντ στο 19’, ισοφαρίστηκε στο 55’, δέχθηκε την ανατροπή στο 77’.

Επισημοποιήθηκε μαθηματικά ο υποβιβασμός της την περασμένη εβδομάδα μετά την ήττα από τη Ντιζόν. Εκμεταλλεύτηκε το άγχος της αντιπάλου στο πρώτο ημίχρονο, βρήκε πρώτη δίχτυα, πήγε με το υπέρ της σκορ στ’ αποδυτήρια. Υστέρησε στο δεύτερο 45λεπτο, είδε την αντίπαλο ν’ ανατρέπει το σκορ και δεν βρήκε απάντηση στο υπόλοιπο του αγώνα.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για την ομάδα του Μπομπάρ, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 4-2 από την Καέν, έφτασε τις πέντε στις επτά πρόσφατες αγωνιστικές και με δύο αγωνιστικές να υπολείπονται για το φινάλε της σεζόν έχει ξεκινήσει ήδη τον σχεδιασμό για την επόμενη σεζόν στη National 1. Ηττήθηκε στις έξι πρόσφατες εξόδους της, στις τέσσερις εξ αυτών έμεινε άσφαιρη.

Πηγαίνει με απουσίες στο παιχνίδι, πέρα απ’ τους μακροχρόνιους, απουσιάζουν για διάφορους λόγους ο στόπερ Πουλέν, ο δεξιός μπακ Λαμπόν, οι χαφ Βάργκας, Λοπί, Ενγκεσάν και ο επιθετικός Μουσέ.