13η αγωνιστική

* Over 3.5 τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Αήττητη η Λα Σερένα στα 5 τελευταία μεταξύ τους (3-2-0)

ΛΑ ΣΕΡΕΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Ουνιβερσιδάδ ντε Τσίλε. Ο Παλάσιος άνοιξε το σκορ στο 71’, ο Φερνάντες διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 79’.

Ντεμπούτο Μαρίνι στον πάγκο της Λα Σερένα απόψε, ήταν επιτακτική η ανάγκη ενός restart για την ουραγό του πρωταθλήματος, που το περασμένο Σάββατο δέχθηκε τρίτη σερί ήττα από την προβληματική Ουνιβερσιδάδ ντε Τσίλε.

Έμπειρος ο 55χρονος Αργεντίνος τεχνικός που αναλαμβάνει, με περάσματα από το πρωτάθλημα της Χιλής, μέχρι πρότινος ήταν στον πάγκο της Λίγκα Ντεπορτίβο του Κίτο. Καλείται να σουλουπώσει τη χειρότερη άμυνα της λίγκας, μία άμυνα που άντεξε για 70 λεπτά στο Σαντιάγο, αλλά εκτέθηκε ξανά στο transition.

Δίχως νίκη φέτος στο γήπεδό της (0-2-4) και με 13 γκολ παθητικό στα 6 παιχνίδια, έχασε εύκολα στο πιο πρόσφατο εκεί από την Κούρικο Ουνίδο με 1-3.

ΛΑ ΣΕΡΕΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Αντοφαγκάστα. Ο Μπενίτες πέτυχε το καθοριστικο γκολ στο 14’ και στο 49’ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη.

Επιτέλους νίκη για την Παλεστίνο! Μετά από 7 παιχνίδια με ρεκόρ 0-5-2 οι “Άραβες” πανηγύρισαν την Κυριακή, εκμεταλλευόμενοι και την χαμηλή δυναμική των αντιπάλων.

Θετικός και συνάμα αρνητικός πρωταγωνιστής του αγώνα ο εξτρέμ Μπενίτες, σκόραρε το μοναδικό γκολ, αλλά στο ξεκίνημα της επανάληψης αποβλήθηκε για απρόσεχτο-αχρείαστο μαρκάρισμα και έκανε πιο δύσκολη την υπεράσπιση του προβαδίσματος για τους συμπαίκτες του. Αμύνθηκε αποτελεσματικά και με παίκτη λιγότερο η ομάδα του Κόστας, κράτησε το μηδέν πίσω για 4η φορά στα 5 τελευταία παιχνίδια της.

Είχαν προηγηθεί τέσσερις σερί ισοπαλίες, τρεις εξ αυτών “λευκές”. Παραμένει δίχως διπλό στη σεζόν με ρεκόρ 0-5-1 στα ταξίδια της!