32η Αγωνιστική

* Over 2.5 τα 9/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Αήττητη η Κατόλικα στα 25 τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Λα Σερένα από το 2004 με ρεκόρ 19-6-0!

* Στον πρώτο γύρο: Κατόλικα – Λα Σερένα 4-3

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

ΛΑ ΣΕΡΕΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τρίτη διαδοχική ισοπαλία για τη Λα Σερένα τη Δευτέρα στην έδρα της Αντοφαγκάστα (0-0), δίκαιος βαθμός σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι. Είχαν προηγηθεί τα πλούσια “Χ” με Ουατσιπάτο (2-2 εντός έδρας από 2-0) και Παλεστίνο (3-3 εκτός δεχόμενη την ισοφάριση στο 88′).

Δίχως νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της (0-4-1), πήγε στους 35 πόντους, έναν περισσότερο από τα μπαράζ παραμονής και στο +4 από τον απευθείας υποβιβασμό. Κλείνει τη σεζόν απέναντι στην 4η Λα Καλέρα (εκτός) και την ουραγό και υποβιβασμένη Σαντιάγο Γουόντερερς (εντός).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Αντοφαγκάστα. Δοκάρι για τη Λα Σερένα σε δυνατό σουτ εκτός περιοχής στο ξεκίνημα του αγώνα, απείλησαν ξανά στο 20’ οι φιλοξενούμενοι. Η Αντοφαγκάστα έχασε μεγάλη ευκαιρία στον ανοιχτό χώρο στο 35’. Με ευκαιρία της Αντοφαγκάστα ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, απάντησε με χαμένη ευκαιρία από λάθος της άμυνας η Λα Σερένα. Δίκαιη η μοιρασιά.

ΛΑ ΣΕΡΕΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας (Δες το στην Interwetten)

* Goal/Goal & Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΚΑΤΟΛΙΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν έπεισε με την απόδοσή της η Κατόλικα στο κυριακάτικο παιχνίδι με την Ουνιβερσιδάδ ντε Τσίλε (1-0) αλλά έκανε τη δουλειά με ένα ακόμη γκολ του Σαμπέδρι στη σεζόν, ο 33χρονος φορ έφτασε τα 22 στο πρωτάθλημα!

10η νίκη στα 11 τελευταία παιχνίδια για την περσινή πρωταθλήτρια, από το ξεκίνημα του Σεπτέμβρη έχασε μόνο στην έδρα της Κόλο Κόλο, όταν ο Σαμπέδρι ήταν τιμωρημένος! Παραμένει στο κατόπι της Κόλο Κόλο, στο -2 και κλείνει τη σεζόν εντός με την Ουατσιπάτο που μάχεται για την παραμονή και εκτός με την αδιάφορη Έβερτον.

Απουσιάζουν από το σημερινό παιχνίδι οι διεθνείς με τη Χιλή Ουέρτα, Σααβέδρα και Νούνιες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Ουνιβερσιδάδ ντε Τσίλε. Φτωχό σε θέαμα το πρώτο ημίχρονο, το 0-0 συνόδευσε τις ομάδες στην ανάπαυλα, αλλά στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης η Κατόλικα άνοιξε το σκορ με το συνήθη ύποπτο Σαμπέδρι, με κεφαλιά, έπειτα από όμορφη ομαδική ανάπτυξη. Στο 82’ ο Μοράλες των φιλοξενούμενων αποβλήθηκε για χτύπημα στον Σαμπέδρι, ένα λεπτό μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο!