8η αγωνιστική

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

ΛΑ ΣΕΡΕΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (2-3) επί της Ουατσιπάτο. Η Λα Σερένα προηγήθηκε 0-3 στο ημίχρονο με Παρέδες, Γκερέρο και Καρένο. Η Ουατσιπάτο μείωσε με Ματζάντι και Ραμίρες.

Την παρθενική της νίκη για το 2022 πέτυχε η Λα Σερένα πριν τη διακοπή των εθνικών ομάδων και ξεκόλλησε από την πάτο της Primera Division.

Έκανε εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο στο Ταλκαουάνο. Μετά από μία διπλή ευκαιρία εκατέρωθεν η Λα Σερένα προηγήθηκε μετά από υπέροχο συνδυασμό. Πίεσε ψηλά, έκλεψε μπάλα για το 0-2 και χτύπησε στην κόντρα μετά από αντίπαλο κόρνερ για το 0-3 πριν την ανάπαυλα. Έδωσε μέτρα στην Ουατσιπάτο στο δεύτερο μέρος και αγχώθηκε μετά τη μείωση, αν και κατάφερε να αμυνθεί σωστά στο τελευταίο τέταρτο.

Παρά τη νίκη εμφάνισε ξανά αμυντικά προβλήματα, χαρακτηριστικό το ότι δεν έχει καταφέρει να κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε κανένα από τα φετινά παιχνίδια της. Έχει το χειρότερο αμυντικό παθητικό στη λίγκα (15 γκολ). Στο τελευταίο εντός δέχθηκε ανατροπή στην ανατροπή από την πρωτοπόρο Κομπρεσάλ (2-3).

ΛΑ ΣΕΡΕΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 3.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 6/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΕΒΕΡΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Αουντάξ.

Την είχε ανάγκη τη διακοπή η Έβερτον για να πάρει ανάσες από τα αλλεπάλληλα παιχνίδια σε πρωτάθλημα και προκριματικά του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Δεν κατάφερε να κάνει την υπέρβαση στο διεθνές επίπεδο, αναμενόμενα έχασε τους ομίλους με δύο ήττες από τη φορμαρισμένη Εστουδιάντες. Εντός των συνόρων προέρχεται από τη μοιρασιά με το προηγούμενο “θύμα” της Εστουδιάντες στα προκριματικά. Τυχερή που πήρε το βαθμό, η Αουντάξ ήταν καλύτερη στο χορτάρι, είχε αρκετές καλές στιγμές να ανοίξει το σκορ, κορυφαίος του αγώνα ο κίπερ Ντε Πόλ.

Ενδιάμεσα στα ματς με την Εστουδιάντες έβγαλε παλικαρίσιο διπλό στην έδρα της πρωταθλήτρια Ουν. Κατόλικα (0-1) και μάλιστα σκοράροντας αφού έμεινε με 10 παίκτες, με τον Ντι Γιόριο, οποίος έφτασε ήδη τα 5 γκολ στη σεζόν.