* Φάση των ομίλων για τα προκριματικά του Euro U21 2023. Στον επόμενο γύρο προκρίνονται απευθείας οι πρώτοι από κάθε όμιλο και ο καλύτερος δεύτερος. Οι υπόλοιπες ομάδες που θα τερματίσουν στη 2η θέση θα παίξουν μπαράζ.

* 9η Αγωνιστική

* 4ος όμιλος

* No Goal τα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Στον πρώτο γύρο (25/03/2021): Ελλάδα – Κύπρος 0-0

ΚΥΠΡΟΣ UNDER-21 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από τη Λευκορωσία. Ο Νταβισκίμπα άνοιξε το σκορ στο 59’ και ο Λόζκιν διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 92’.

Μία ακόμη ήττα για τους Κύπριους την περασμένη Τετάρτη, σε ουδέτερο έδαφος από τους Λευκορώσους, έφτασαν τα 5 παιχνίδια δίχως επιτυχία (0-1-4), σκοράροντας μόλις μία φορά σε αυτό το άσχημο σερί στο 1-1 εντός έδρας με την Ισλανδία.

Δίχως βαθμολογικό στόχο στα δύο εναπομείναντα παιχνίδια του ομίλου, μοναδικό κίνητρο να αποφύγουν την προτελευταία θέση, αλλά δεν φαίνεται ότι μπορούν να τα καταφέρουν έχοντας κερδίσει μόνο το αδύναμο Λιχτενστάιν μέσα έξω.

ΚΥΠΡΟΣ UNDER-21 ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΕΛΛΑΔΑ UNDER-21 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-4) από την Πορτογαλία. Ο Καρβάλιο άνοιξε το σκορ στο 12’, ο Βιέιρα έκανε το 0-2 στο 33’ με πέναλτι, ο Φάμπιο Σίλβα έγραψε το 0-3 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ο Αραούζο στο 82’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Πρώτο καλοκαιρινό παιχνίδι για τους μικρούς Έλληνες, που θα παίξουν για τη 2η θέση του ομίλου πλέον, αφού το Μάρτιο γνώρισαν βαριά εντός έδρας ήττα από την κορυφαία ομάδα του ομίλου, Πορτογαλία. Φάνηκε η διαφορά ποιότητας απέναντι στους Ίβηρες, οι φιλοξενούμενοι έκαναν ότι ήθελαν στο γήπεδο, “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη από νωρίς.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για το σύνολο του Γιώργου Σίμου στον όμιλο, με νίκη σήμερα εξασφαλίζει τη 2η θέση και τουλάχιστον την παρουσία της στα μπαράζ για τα τελικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.