*8η αγωνιστική

*4/4 under 1,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ

Προηγούμενο ματς: Η Κρουζέιρο έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Σάο Πάουλο, με το πρώτο γκολ να το δέχεται από τον Λούκας Μόουρα μόλις στο πέμπτο λεπτό. Και μετά το 38’ που έμεινε με παίκτη λιγότερο, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα από τον Καλέρι στο 48ο λεπτό.

Η Κρουζέιρο ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Σάο Πάουλο, πληρώνοντας σε μεγάλο βαθμό τη γρήγορη αποβολή παίκτη της, από το πρώτο ημίχρονο και ενώ έχανε ήδη με 1-0.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από πέντε σερί νίκες, έχοντας κρατήσει το μηδέν στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξ αυτών.

Βρίσκεται οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας και αγώνα λιγότερο από αρκετές ομάδες.

Όλα αυτά μετά την αλλαγή ιδιοκτησίας και την αγωνιστική ηρεμία που φαίνεται πώς έχει επέλθει στην ομάδα.

Κάνει προσπάθειες απόκτησης του Κολομβιανού αμυντικού Μίνα, αλλά υπάρχουν άλλες 10 ομάδες που τον διεκδικούν και θεωρείται δύσκολο να πλειοψηφίσει.

Κρουζέιρο Στατιστικά

*Πέντε σερί N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Τέσσερα συνεχόμενα under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΚΟΥΙΑΜΠΑ

Προηγούμενο ματς: Η Κουιάμπα κέρδισε 2-5 εκτός έδρας την Κρισιούμα, σκοράροντας τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τους Πίτα (16’), Κλέισον (23’, 35’), ενώ το τέταρτο ήρθε από τον Μαξ στο 46’. Αλλά δέχθηκε δύο τέρματα μέσα σε τρία λεπτά από τους Ματεουζίνιο (63’), Φιγκεϊρέδο (65’), όμως “καθάρισε” με γκολ του Ραμόν στις καθυστερήσεις.

Επιτέλους νίκη για την Κουιάμπα, η πρώτη στο εθνικό πρωτάθλημα φέτος, αλλά και τα πρώτα τέρματα που σκόραρε η ομάδα του Πετίτ, που ξέσπασε και κέρδισε με το εντυπωσιακό 2-5 εκτός έδρας την Κρισιούμα!

Αυτό το αποτέλεσμα την διατηρεί εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά την έφερε σε απόσταση βολής από ομάδες που είναι εκτός αυτής, ξεφεύγοντας και από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Μάλιστα δεν έχει χάσει στα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια της, ενώ έχει δύο σερί νίκες εκτός έδρας, μία στο εθνικό πρωτάθλημα και μία σε διασυλλογική διοργάνωση.