*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Τίγκρες με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Αντούνια στο 45+4’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκιγκνάς στο 62’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Καριόκα στο 90+6’.

Πάλεψε, αλλά δεν κατάφερε να περάσει από την έδρα της Τίγκρες. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, στην επανάληψη δέχθηκε έντονη πίεση και υπέκυψε στις καθυστερήσεις.

Ελάχιστες πλέον οι πιθανότητές της να βρεθεί στα φετινά πλέι-οφ, καθώς βρίσκεται στο -6 από την δεκάδα. Δεν έχει πείσει με την εικόνα της από την αρχή τη σεζόν, είναι η χειρότερη αμυντικά ομάδα του πρωταθλήματος, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στοιχίσει πολλούς και σημαντικούς βαθμούς.

Κρουζ Αζούλ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΛΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Άλτας με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Καϊσέδο στο 25’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Αλβαράδο στο 66’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για την Κλαμπ Λεόν. Έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος, όμως στην επανάληψη αύξησε την πίεσή της και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα.

Μάχη για να βρεθεί εντός εξάδας θα δώσει, καθώς αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην 7η θέση και στο -2 από την 6η Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, παραμένει αήττητη στα τελευταία πέντε παιχνίδια της και σκοράρει με άνεση στις περισσότερες αναμετρήσεις της, ανεξαρτήτως έδρας.