*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Άτλας-Κρουζ Αζούλ 2-0.

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πουέμπλα με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Αντούνια με πέναλτι στο 90+5’.

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη στο τέλος για την Κρουζ Αζούλ. Ματς με υψηλό ρυθμό από το ξεκίνημά του, με τις δύο ομάδες να έχουν αρκετές ευκαιρίες, όμως καμία δεν μπορούσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Εν τέλη στις καθυστερήσεις ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Να εξασφαλίσει τη θέση της απευθείας στα προημιτελικά των πλέι-οφ θέλει σήμερα, ξεπερνώντας το εμπόδιο της Άτλας. Έχει σύμμαχο την έδρα της, προέρχεται από δύο νικηφόρα αποτελέσματα, έχοντας αφήσει εξαιρετικά στοιχεία, ειδικά μεσοεπιθετικά. Είναι δημιουργική, αρέσκεται στο επιθετικό ποδόσφαιρο και ψάχνει το γκολ σε όλες τις αναμετρήσεις της, το οποίο συνήθως βρίσκει. Αμυντικά είναι επιρρεπής, δέχεται συχνά γκολ, αν και αυτό δεν δείχνει να την επηρεάζει ιδιαίτερα.

Κρουζ Αζούλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΑΤΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ατλέτικο Σαν Λουίς με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπόλι στο 7’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ρομπλς στο 34’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 76’.

Καλή εμφάνιση και επιστροφή στις νίκες για την Άτλας. Μπορεί να μπήκε νωθρά μένοντας από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια πίεσε έντονα και κατάφερε τόσο να ισοφαρίσει στο πρώτο ημίχρονο, όσο και να το ανατρέψει στην επανάληψη.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι θέλοντας να διπλασιάσει τις νίκες της. Σε γενικές γραμμές δεν είναι πειστική με την εικόνα της, καθώς μετράει μόλις μία νίκη στα τελευταία δέκα επίσημα παιχνίδια της. Κάκιστη αμυντικά, σπάνιες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ, ενώ στα θετικά είναι το γεγονός ότι σκοράρει με συνέπεια στα περισσότερα παιχνίδια της.