*2η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους στην ιστορία τους.

ΚΡΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κρου κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ροτσντέιλ, σκοράροντας δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τους Αγκιέι (14’), Μπρουκ (22’), αντέχοντας στην πίεση της αντιπάλου της στο δεύτερο μισό του αγώνα, παρόλο που δέχθηκε ένα τέρμα από τον Ρόντνεϊ στο 69ο λεπτό.

Η Κρου κατάφερε να μπει δυνατά στον αγώνα της πρεμιέρας, κερδίζοντας με 1-2 εκτός έδρας την Ρότσντεϊλ, με αποτέλεσμα να αρχίσει με το δεξί το φετινό πρωτάθλημα, μετά τον υποβιβασμό της πέρυσι. Απ’ ότι φαίνεται ήταν αρκετά καλή η μεγάλη περίοδος προετοιμασίας και τα αρκετά φιλικά που έπαιξε.

Από το σημερινό παιχνίδι θα απουσιάσουν οι τραυματίες Λονγκ (ΕΠ), Αντεμπίσι (ΑΜ), Γουίλιαμς (ΑΜ).

Κρου Στατιστικά

*Εχει 7/9 over 2,5 στα φιλικά και στο μοναδικό της επίσημο παιχνίδι.

*Εχει πέντε σερί G/G

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρογκεϊτ κέρδισε άνετα με 3-0 εντός έδρας την Σουίντον, ανοίγοντας το σκορ με τον Πάτισον στο 43’, ενώ ο Ντάλι στο 51’ έκανε το 2-0, στη συνέχεια η αντίπαλος της έχασε πέναλτι, πριν ολοκληρώσει τον «θρίαμβο» της ο Μούλντουν με τέρμα στο 76ο λεπτό.

Η Χάρογκεϊτ επικράτησε 3-0 εντός έδρας της Σουίντον, επιβεβαιώνοντας την καλή αγωνιστική κατάσταση στην οποία βρίσκεται αυτή την εποχή, αφού όχι απλά κέρδισε το πρώτο της επίσημο παιχνίδι, είχε καταφέρει να πετύχει νίκες και στους τελευταίους φιλικούς της αγώνες, απέναντι μάλιστα σε δυνατούς αντιπάλους.

Πάντως ο τεχνικός της, Σάιμον Γουίβερ, χαρακτήρισε το σημερινό παιχνίδι ένα από τα πιο δύσκολα τεστ που καλούνται να αντιμετωπίσουν φέτος, ίσως και επειδή αντιμετωπίζουν πρώτη φορά τη συγκεκριμένη αντίπαλο.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού από πέρυσι οι αμυντικοί ΜακΑρντλ, Σμιθ και ο μέσος Φόλκινγχαμ, ενώ χτύπησε και ο νεοαποκτηθείς επιθετικός Ράιτ που θα απουσιάσει για αρκετό καιρό.