ΚΡΟΥ ΑΛΕΞΑΝΤΡΑ - ΣΤΟΚΠΟΡΤ Προγνωστικά

*28η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Στόκπορτ – Κρου 2-0

ΚΡΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Κρου έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Μάνσφιλντ, χάρη σε ορισμένες πολύ καλές επεμβάσεις του γκολκίπερ της, ισοφαρίζοντας με τον Μέλορ στο 55’ το γκολ που είχε δεχθεί από τον Μάρις στο 42ο λεπτό, χωρίς να εκμεταλλευτεί το γεγονός πώς έπαιξε για περίπου 10 λεπτά στο τέλος με παίκτη περισσότερο.

Η Κρου παρέμεινε αήττητη για τρίτο σερί αγώνα, φέρνοντας δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία, όμως σε μία αρκετά δύσκολη έδρα, σε αυτήν της Μάνσφιλντ, με 1-1 αυτή την φορά. Τα δύο προηγούμενα παιχνίδια της, όπου είχε μία νίκη και μία ισοπαλία, στα οποία δεν δέχθηκε καν γκολ, ήταν και τα πιο πρόσφατα που έχει παίξει στο γήξπεδό της, εκεί που επιστρέφει απόψε.

Είναι σταθερά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ούσα πλέον στην 17η θέση του, απέχοντας από πλευράς βαθμών ελάχιστα πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -10 συγκεκριμένα, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +11 από αυτήν.

Συνεχίζουν να απουσιάζουν έχοντας κάποιες ενοχλήσεις, οι επιθετικοί Μπέικερ – Ρίτσαρντσον, Λονγκ, με τον πρώτο να είναι και ο πρώτος της σκόρερ, αλλά και ο αμυντικός Γουίλιαμς, ενώ χτύπησε και ο μέσος Κόλκετ που μάλλον θα λείψει ξανά.

Κρου Στατιστικά

*Εχει 10/12 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει τρία συνεχόμενα under 2,5

*Εχει 10/16 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 10/16 N/G εντός έδρας

ΣΤΟΚΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Στόκπορτ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Νορθάμπτον, ανοίγοντας το σκορ με τον Σάρτσεβιτς στο 33’, «καθαρίζοντας» το παιχνίδι με αυτογκόλ του Σόουερμπι στο 68ο λεπτό, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα σε κάποιο σημείο του αγώνα.

Η Στόκπορτ επικράτησε με 2-0 εντός έδρας της Νορθάμπτον, σε έναν πολύ σημαντικό αγώνα, δείχνοντας και τη δυναμική της, κόντρα σε μία ομάδα που είναι ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες, αλλά έχοντας χάσει το πιο πρόσφατο παιχνίδι της εκτός, έπειτα από εφτά αγώνες χωρίς να έχει ηττηθεί, με πέντε νίκες σε αυτό το διάστημα.

Η βαθμολογική της αναρρίχηση επέστρεψε, ανέβηκε στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πλησιάζοντας πάλι σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο. Και όλα αυτά για μία ομάδα που θεωρούνταν πριν αρχίσει η σεζόν, το πρώτο φαβορί όχι απλά για άνοδο, αλλά για την κατάκτηση του τίτλου!

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του αμυντικού Σάουθαμ – Γουέιλς που χτύπησε πρόσφατα.