*45η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σουίντον-Κρου 0-1

*Οι 10 από τις 12 πιο πρόσφατες μεταξύ τους αναμετρήσεις έχουν λήξει over 2,5.

ΚΡΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Κρου έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Γκρίμσμπι, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από τον Χόλοχαν στο 13’ ενώ το δεύτερο ήρθε από τον Ορσι στο 82ο λεπτό.

Η Κρου έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Γκρίμσμπι, γνωρίζοντας δύο συνεχόμενες ήττες με το ίδιο σκορ, αλλά στο γήπεδό της είναι αήττητη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της, έχοντας τέσσερις νίκες, τρεις σερί στα πιο πρόσφατα.

Είναι σταθερά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα στην 18η θέση του, ούσα πλέον τελείως αδιάφορη βαθμολογικά.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο αμυντικός Γουίλιαμς και ο μέσος Φίνιγκαν. Ο μέσος Ουάκουε έχει κάποιες ενοχλήσεις και η συμμετοχή του είναι αμφίβολη, όπως και του αμυντικού Ο’ Ριόρνταν που χτύπησε πιο πρόσφατα.

Κρου Στατιστικά

*Εχει έξι σερί N/G

*Εχει 13/24 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, 14/21 στο πρωτάθλημα

*Εχει 15/24 under 2,5 εντός έδρας, 12/21 στο πρωτάθλημα

*Εχει 15/24 N/G εντός έδρας, 12/21 στο πρωτάθλημα

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον έχασε 0-1 εντός έδρας από την Στίβενεϊτζ με γκολ που δέχθηκε από τον Ριντ στο 25ο λεπτό, αν και προσπάθησε να ισοφαρίσει, χωρίς επιτυχία.

Η Σουίντον έχασε ξανά έπειτα από τρεις αγώνες και δύο συνεχόμενες νίκες, με 0-1 εντός έδρας από την Στίβενεϊτζ. Η μία εξ αυτών ήταν στο πιο πρόσφατο παιχνίδι μακριά από την έδρα της, η πρώτη έπειτα από πέντε αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει.

Διατηρείται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, οριακά στο πρώτο μισό του, αλλά πλέον είναι και μαθηματικά τελείως αδιάφορη βαθμολογικά. Μένει απλά να φανεί σε ποια θέση θα τερματίσει στο τέλος της σεζόν.

Συνεχίζει να παίζει εδώ και αρκετό καιρό χωρίς τους τραυματισμένους αμυντικού Μπρόντι, Ιαντόλο, Μπρέναν, που αναμένεται να μην  αγωνιστούν ξανά φέτος!