*5η αγωνιστική

ΚΡΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κρου κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Σάτον, με το μοναδικό γκολ να επιτυγχάνεται από τον Μπέικερ – Ρίτσαρντσον στο 12ο λεπτό, αντέχοντας στην πίεση της αντιπάλου της ως το τέλος, γλιτώνοντας και σε μία περίπτωση από το δοκάρι της.

Η Κρου επικράτησε με 1-0 εντός έδρας της Σάτον, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες στα προηγούμενα παιχνίδια της. Βέβαια η μία από αυτές ήταν για το Λιγκ Καπ, έχοντας ξεκινήσει σχετικά καλά τη νέα σεζόν, με τρεις νίκες σε τέσσερις αγωνιστικές, μετά τον υποβιβασμό της σε αυτή την κατηγορία.

Και ειδικά στο γήπεδό της έχει αρχίσει αρκετά καλά, με 2/2 νίκες, χωρίς να έχει δεχθεί καν γκολ στην έδρα της!

Από το σημερινό παιχνίδι θα απουσιάσουν οι τραυματίες Λονγκ (ΕΠ), Αντεμπίσι (ΑΜ), ενώ χτύπησε και ο μέσος Κόλκετ που θα λείψει επίσης, ενώ επιστρέφει από τιμωρία ο επιθετικός Σαμπού.

Κρου Στατιστικά

*Εχει 4/5 over 2,5 στη σεζόν

*Εχει τέσσερα σερί N/G στη σεζόν

*Εχει 3/5 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νορθάμπτον κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Κρόουλι, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Μπαλαζίγκι στο 4’, παίρνοντας προβάδισμα με δύο γκολ από τον Χόσκινς (13’, 23’). Και παρόλο που ισοφαρίστηκε εκ νέου από τον Μπαλαγκίζι πάλι στο 61’, κατάφερε να πάρει τη νίκη με γκολ στις καθυστερήσεις από τον Μπόουι στο 93ο λεπτό.

Η Νορθάμπτον πέρασε και από την έδρα της Κρόουλι, κερδίζοντας με 2-3, χάρη σε γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης! Και συνεχίζει το πολύ καλό της ξεκίνημα στο πρωτάθλημα, αφού παραμένει αήττητη, με τρεις νίκες σε τέσσερις αγωνιστικές, με την μοναδική της ισοπαλία να έχει έρθει μακριά από το γήπεδό της.

Βέβαια έχει γνωρίσει και μία ήττα, αλλά στο Λιγκ Καπ, από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας. Δείχνει όμως να μοιάζει ανεπηρέαστη από τον τρόπο που έχασε πέρυσι την απευθείας άνοδο και αυτήν στα πλέι οφς, αποφασισμένη να τα καταφέρει φέτος, ούσα ισόβαθμη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με άλλες τρεις ομάδες.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες αμυντικοί Οντιμάγιο, ΜακΓκόουαν, Σέρινγκ, ενώ και ο μέσος Σόουερμπι με τον αμυντικό Μαγκλοϊρ έχουν κάποιες ενοχλήσεις με τη συμμετοχή τους αμφίβολη.