*Αγώνας εξ αναβολής

*Η Κρου έχει κερδίσει τα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας, με πιο πρόσφατη νίκη της, την φετινή σεζόν στο κύπελλο Αγγλίας, με 1-0 εντός, τον Νοέμβριο του 2022.

ΚΡΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Κρου ήταν πολύ κακή και έχασε δίκαια με 0-3 εντός έδρας από την Γκρίμσμπι, χωρίς να έχει ούτε μία προσπάθεια εντός στόχου! Και το πρώτο τέρμα το δέχθηκε σχεδόν με την έναρξη του αγώνα, από τον ΜακΑτι στο τρίτο λεπτό, πριν δεχθεί και δεύτερο από τον Λόιντ στο 31’, ενώ ο Ντίκσον – Πίτερς έκανε το 0-3 στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Κρου ηττήθηκε με 0-3 εντός έδρας από την Γκρίμσμπι, σε ένα παιχνίδι που ήταν τόσο κακή, που ο προπονητής της έκανε τρεις αλλαγές (!) με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τέσσερις αγώνες, αλλά ταυτόχρονα συμπλήρωσε τέσσερα παιχνίδια χωρίς νίκη, έχοντας τρεις σερί ισοπαλίες στις προηγούμενες αναμετρήσεις της! Επίσης ήταν η τρίτη της ήττα στους έξι τελευταίους αγώνες στο γήπεδό της, έχοντας κερδίσει μόνο την Τρανμίρ με 1-0 σε αυτό το διάστημα.

Είναι σταθερά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ούσα πλέον στην 18η θέση του, απέχοντας από πλευράς βαθμών πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +7 από αυτήν, ενώ έχει μείνει στο -11 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Συνεχίζουν να απουσιάζουν έχοντας κάποιες ενοχλήσεις, οι επιθετικοί Μπέικερ – Ρίτσαρντσον, Λονγκ, με τον πρώτο να είναι και ο πρώτος της σκόρερ, αλλά και ο αμυντικός Γουίλιαμς.

Κρου Στατιστικά

*Εχει 4/5 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ

*Εχει 11/18 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 11/18 N/G εντός έδρας

ΛΕΪΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Λέιτον Οριεντ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Γουίμπλεντον, με ένα γκολ του Μονκούρ στο 64ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι που κυνήγησε λίγο περισσότερο τη νίκη από την αντίπαλο της, ούσα σαφώς πιο επιθετική και απειλητική, αν και υπήρξαν και στιγμές που κινδύνευσε να δεχθεί κάποιο γκολ.

Η Λέιτον Οριεντ επέστρεψε στις νίκες, έστω και δύσκολα, με 1-0 εντός έδρας επί της Γουίμπλεντον, έπειτα από τρία παιχνίδια στα οποία δεν είχε σκοράρει, έχοντας χάσει μάλιστα τα δύο πιο πρόσφατα εξ αυτών. Πάντως μακριά από την έδρα της έχει τέσσερα παιχνίδια χωρίς νίκη, με τρεις σερί ήττες στα πιο πρόσφατα, όλες χωρίς να πετύχει κάποιο τέρμα! Παρόλα αυτά, εξακολουθεί να είναι μία από τις τρεις ομάδες με τις περισσότερες εκτός έδρας νίκες στο πρωτάθλημα, εφτά σε 14 αγώνες!

Παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας πάντα την καλύτερη άμυνα, ξεφεύγοντας μάλιστα στο +4 από την δεύτερη Στίβενεϊτζ, έχοντας και δύο αγώνες περισσότερους από αυτήν. Αλλά είναι πάντα σε σημαντική απόσταση ασφαλείας, στο +10 για την ακρίβεια, από την τέταρτη που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο και στο +18 από την όγδοη που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς!

Εκτός του τραυματία αμυντικού Χάπε που έχει χτυπήσει εδώ και λίγο καιρό και χάνει το υπόλοιπο της σεζόν, δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα.