*16η αγωνιστική

*GG στα 2/3 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΚΡΟΤΟΝΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Θλιβερή εικόνα παρουσιάζει η Κροτόνε, προέρχεται από τρεις σερί ήττες στις οποίες δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ παράλληλα αγνοεί τη νίκη σε επτά αγωνιστικές (μία ισοπαλία). Μεσοβδόμαδα επέστρεψε με σκυμμένο κεφάλι από την έδρα της Τερνάνα (1-0) παραμένοντας στη ζώνη που οδηγεί απευθείας στη Serie C. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν λίγο μετά τη συμπλήρωση δέκα λεπτών κι έμειναν με δέκα στο 40′.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν ποσοστό κατοχής μπάλας 82% (!!), παρόλα αυτά δεν βρήκαν τον δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα. Σύμφωνα με τα ιταλικά ΜΜΕ η θέση του Πασκουάλε Μαρίνο στον πάγκο των “καρχαριών” είναι ιδιαίτερα επισφαλής, δεν αποκλείεται σε περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος κόντρα στην ΣΠΑΛ να αποτελέσει παρελθόν. Επέστρεψαν στην αποστολή οι Κοντίνι και Μπενάλι.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Τερνάνα. Ο Φαλέτι άνοιξε το σκορ στο 11′ με τους γηπεδούχους να μένουν με δέκα στο 40′.

ΚΡΟΤΟΝΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα τρία τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΠΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά τη νίκη στην έδρα της Κοζέντσα (1-0), η ΣΠΑΛ επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα γνωρίζοντας την ήττα με 3-1 από την Λέτσε στο “Paolo Mazza”. Μοιρασμένο ήταν το πρώτο ημίχρονο, στο οποίο είχαμε από ένα γκολ για κάθε ομάδα. Ανέβασαν στροφές στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι φτάνοντας σε μία δίκαιη επικράτηση, την ώρα που δεν δέχτηκαν ιδιαίτερη πίεση από τους αντιπάλους τους.

“Είναι δύσκολο να ψυχολογήσουμε την Κροτόνε, πρόκειται για μία ομάδα που έχει αγωνιστεί με πολλούς διαφορετικούς τρόπους φέτος. Θα πρέπει να παρουσιαστούμε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο”, είπε ο προπονητής Κλοτέτ που δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες του Κολόμπο.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-1) από τη Λέτσε. Ο Γκάργκιουλο άνοιξε το σκορ στο 23′, απάντησε ο Κολόμπο τέσσερα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου για τους γηπεδούχους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με ντοπιέτα ο Στρεφέτσα (51′, 77′).