Πάμε Στοίχημα : *Over 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Σημειώθηκε άσσος στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (μία ισοπαλία).

Κροτόνε – Λάτσιο στην Bet365

ΚΡΟΤΟΝΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αποτελώντας την μοναδική ομάδα του πρωταθλήματος χωρίς νίκη, η Κροτόνε παραμένει στην τελευταία θέση του πίνακα συγκεντρώνοντας μόλις δύο βαθμούς μετά από επτά αναμετρήσεις. Πριν την διακοπή για τις Εθνικές ομάδες αναδείχθηκε ισόπαλη στο Τορίνο με αντίπαλο την ομώνυμη ομάδα (0-0). Οριακά καλύτεροι εμφανίστηκαν στον αγωνιστικό χώρο οι φιλοξενούμενοι σε μία σχετικά ισορροπημένη αναμέτρηση, όσον αφορά τις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν ένθεν κι ένθεν.

“Επιτέλους καταφέραμε να κρατήσουμε ανέπαφη την εστία μας. Μας έλειπε κάτι στο τελευταίο τέταρτο του γηπέδου, παρόλα αυτά δείξαμε προσωπικότητα. Ήταν μία πολύ σημαντική αναμέτρηση για εμάς”, υπογράμμισε με δηλώσεις ο προπονητής Στρόπα. Οι “καρχαρίες” παραμένουν αήττητοι στις δύο αναμετρήσεις που υποδέχτηκαν την Λάτσιο, σημειώνοντας μία νίκη (3-1 το 2017) και μία ισοπαλία (2-2 το 2018).

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με την Τορίνο. Οι φιλοξενούμενοι ήταν οριακά καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο, ενώ ολοκλήρωσαν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του Λουπέρτο στο 87′.

ΚΡΟΤΟΝΕ Στατιστικά

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*GG στα 2/3 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΛΑΤΣΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επτά βαθμούς συγκέντρωσε η Λάτσιο στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές, παράλληλα παραμένει αήττητη σε έξι αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις (3-3-0). Το συγκρότημα του Ιντζάγκι κατάφερε να αποφύγει την ήττα από την Γιουβέντους στο “Olimpico” στις καθυστερήσεις πριν από δύο βδομάδες (1-1) στο πρωτάθλημα. Κατώτεροι των περιστάσεων παρουσιάστηκαν οι γηπεδούχοι, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Γιουβέντους σκοράροντας στο 15′ με τον Κριστιάνο Ρονάλντο. Ωστόσο, πλήρωσε το γεγονός ότι δεν κατάφερε να “καθαρίσει” τη νίκη, δεχόμενη γκολ στην εκπνοή της αναμέτρησης.

Στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε ο προπονητής των “αετών” ενημέρωσε πως ο Φελίπε Λουίζ διαγνώστηκε θετικός σε κορωνοϊό, ανακοινώνοντας παράλληλα την επιστροφή του Ιμόμπιλε. “Ήταν ένας δύσκολος μήνας για εμάς, ακολουθούν δέκα ιδιαίτερα απαιτητικές αναμετρήσεις μέχρι τα Χριστούγεννα, σιγά σιγά βρίσκουμε σταθερότητα”, είπε ο Σιμόνε Ιντζάγκι. Την Τρίτη (24/11) η Λάτσιο υποδέχεται την Ζενίτ για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Γιουβέντους. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 15′ με τον Κριστιάνο Ρονάλντο. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Καϊσέδο.