*7η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΡΟΤΟΝΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Συνεχίζει να απογοητεύει η Κροτόνε, αποτελεί μία από τις πέντε ομάδες που δεν έχουν καταφέρει να σπάσουν το ρόδι στο πρωτάθλημα μετά από έξι αναμετρήσεις (0-3-3/ 7-13 τα γκολ). Την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Κοσέντζα, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 στο μεταξύ τους καλαβρέζικο ντέρμπι.

Από ένα ημίχρονο μοιράστηκαν οι δύο ομάδες: Τον πρώτο λόγο είχαν οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο, έγιναν ιδιαίτερα απειλητικοί οι γηπεδούχοι στο δεύτερο και δικαιώθηκαν στο 77′. Πολλή δουλειά είχαν οι τερματοφύλακες πραγματοποιώντας συνολικά εννέα αποκρούσεις. “Θέλουμε τη νίκη για να αποδείξουμε την αξία μας”, είπε ο προπονητής Μοντέστο.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Κοσέντζα. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Καράρο στο 77′.

ΚΡΟΤΟΝΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα δύο τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Over 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΣΚΟΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλε, η Άσκολι δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μπρέσια από την οποία γνώρισε την ήττα με 3-2 στο “Cino e Lillo Del Duca”. Τρομερό ενδιαφέρον είχε η μεταξύ τους αναμέτρηση: Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά κι εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν πολύ πιο επιθετικοί, είχαν πέντε ευκαιρίες στο στόχο και, τελικά, έφτασαν στην ανατροπή των δεδομένων στο 73′. “Αφήνουμε πίσω την ήττα, θέλουμε να πάρουμε εκδίκηση σε μία καυτή έδρα”, είπε ο προπονητής Σοτίλ που μπορεί να υπολογίζει στον Σάριτς, όχι τους Αυλωνίτη και Μπούσελ.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-2) από την Μπρέσια. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Ντιονίζι (17′) και Φελισιόλι (23′), απάντησαν οι Κιστάνα (44′), Τσάνσελορ (60′) και Πάγιατς (73′ πεν.). Στις καθυστερήσεις η Άσκολι έμεινε με δέκα.