*35η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σκάνθορπ – Κρόουλι 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΡΟΟΥΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι έφερε 2-2 εντός έδρας με την Ολνταμ, με όλα τα γκολ να επιτυγχάνονται μέσα σε 14 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο! Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Χόουπ στο 56’, αλλά ισοφάρισε και προηγήθηκε στα επόμενα πέντε λεπτά, με δύο γκολ του Ναντέσαν (58’, 61’). Όμως δέχθηκε σχετικά σύντομα και την ισοφάριση, από τον Μισιλού στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Κρόουλι έφερε 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Ολνταμ, συνεχίζοντας να έχει προβλήματα όποτε αγωνίζεται στο γήπεδό της τώρα τελευταία! Και αυτό καθώς στα 14 τελευταία παιχνίδια που έχει παίξει στην έδρα της, για όλους τους θεσμούς, έχει μόλις δύο νίκες και εννιά ήττες!

Ανέβηκε ακριβώς στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση του, μένοντας λίγο πίσω από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -9 για την ακρίβεια.

Συνεχίζει να λείπει ο πρώτος της σκόρερ και βασικός επιθετικός Απια, ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή των μέσων Τίλεϊ, Χεσεντάλερ, αλλά και του επιθετικού Οτεχ που τραυματίστηκαν και έλειψαν από τον τελευταίο αγώνα.

Κρόουλι Στατιστικά

*Εχει 6/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 14/20 over 2,5 εντός έδρας, 11/16 στο πρωτάθλημα.

*Εχει 13/20 G/G εντός έδρας, 12/16 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΚΑΝΘΟΡΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σκάνθορπ έχασε με 4-1 εκτός έδρας από την Σάτον, όσο άνετα δείχνει το τελικό σκορ. Μάλιστα απλά μείωσε με αυτογκόλ του Μπιούτιμαν στο 79’, έχοντας δεχθεί νωρίτερα τέσσερα τέρματα από τους Μίλσομ (29’ πεν.), Ράνταλ – Χούρεν (30’, 62’), Κίτζι (39’).

Η Σκάνθορπ δείχνει πώς δύσκολα θα την γλιτώσει φέτος, αφού ηττήθηκε και από την Σάτον με 4-1 εκτός έδρας. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, 10η στους 12 τελευταίους αγώνες που έχει μόλις μία νίκη! Και ειδικά μακριά από την έδρα της έχει πέντε συνεχόμενες ήττες.

Είναι πάντα ουραγός, χάνοντας και άλλο έδαφος, ούσα πλέον στο -9 από μία θέση παραμονής. Και έχει πάντα τη χειρότερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας.

Παραμένει εκτός ο τραυματίας μέσος Πιου και δεν θα παίξει ξανά στη σεζόν, ενώ χτύπησε σοβαρά και ο αμυντικός Τόμπσον που αναμένεται να λείψει για αρκετό καιρό. Από εκεί και πέρα ο τεχνικός της, Κιθ Χιλ, παραδέχθηκε πώς υπήρξαν κάποιοι νέοι τραυματισμοί, αλλά δεν θέλησε να τους αποκαλύψει, για να μην κάνει πιο εύκολο το έργο των αντιπάλων τους.