*29η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σάλφορντ – Κρόουλι 2-2

*Η Κρόουλι έχει 3/3 νίκες στο γήπεδό της απέναντι στην Σάλφορντ

ΚΡΟΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Νιούπορτ, αν και προηγήθηκε με 0-2 χάρη σε δύο γκολ του Τέλφορντ, στο 36’ και στο 67’ με πέναλτι. Και ενώ φαινόταν ικανή για μία μεγάλη νίκη, δέχθηκε πρώτα ένα τέρμα από τον Ντόλαν στο 83ο λεπτό, πριν δεχθεί την ισοφάριση τον Ζανζάλα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Κρόουλι έχει να αγωνιστεί τέσσερις εβδομάδες, από τότε που «αυτοκτόνησε» αγωνιστικά, αφού προηγήθηκε με 0-2 στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου στον εκτός έδρας αγώνα της με τη Νιούπορτ, πριν ισοφαριστεί στο τελικό 2-2! Αυτή ήταν η πρώτη της ισοπαλία έπειτα από τρεις σερί ήττες, ενώ στο γήπεδό της έχει χάσει τους δύο τελευταίους αγώνες της.

Είναι πάντα στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αρκετά χαμηλά στην 21η θέση του, έχοντας φτάσει πάλι σε απόσταση βολής, στο +2 μάλιστα, όχι απλά από την ζώνη του υποβιβασμού, αλλά και από τις δύο ομάδες που βρίσκονται εκεί!

Ακόμη δεν έχει καταφέρει να κάνει ντεμπούτο στον πάγκο της ο νέος της προπονητής, Σκοτ Λίντσεϊ, που ήρθε από Σουίντον, πληρώνοντας ένα ποσό ως αποζημίωση, λόγω των συνεχόμενων αναβολών των αγώνων της. Και μέσα στην εβδομάδα πήρε μαζί του τον μέσο Γκλάντγουιν από την πρώην του ομάδα.

Εδώ και καιρό λείπουν λόγω τραυματισμών οι αμυντικοί Ομόλε, Κονρόι και ο μέσος Τζενκς,  ενώ πιο πρόσφατα χτύπησαν οι Νάντεσαν (ΕΠ), Λιντς (ΑΜ) με τον πρώτο να είναι ο πρώτος της σκόρερ. Αλλά επειδή έχουν αναβληθεί πολλά παιχνίδια της, αποτελεί ερωτηματικό ποιος θα είναι διαθέσιμος και ποιος όχι.

Κρόουλι Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G μαζί με over 2,5

*Εχει 9/17 G/G μαζί με over 2,5 εντός έδρας

ΣΑΛΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Σάλφορντ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Κόλτσεστερ, αν και προηγήθηκε με τον ΜακΑλενι στο 49ο λεπτό, έχοντας και δοκάρι λίγο νωρίτερα, όμως ισοφαρίστηκε από τον Κέλεχερ στο 63’.

Η Σάλφορντ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Κόλτσεστερ, παραμένοντας αήττητη για δεύτερο σερί αγώνα, αν και δεν κερδίζει στους τρεις πιο πρόσφατους που έχει παίξει μακριά από την έδρα της, με την τελευταία ισοπαλία να είναι η πρώτη έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες.

Ανέβηκε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά σε απόσταση βολής – «αναπνοής», στο +2 συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά. Και πλησίασε στο -4 την πρώτη τριάδα που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο.

Παραμένουν εκτός λόγω ενοχλήσεων από τραυματισμούς οι αμυντικοί Νάρτεϊ, Σέπαρντ και οι μέσοι Τζένκινς, Μάλαν.