*4η αγωνιστική

ΚΡΟΟΥΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Χάρογκεϊτ, σε έναν αγώνα που ήταν ισορροπημένος, με αμφότερες τις ομάδες να έχουν κάποιες ευκαιρίες, όχι πολλές, για να σκοράρουν.

Η Κρόουλι μετά την νίκη της στο Λιγκ Καπ, επέστρεψε στη «ζοφερή» πραγματικότητα του πρωταθλήματος, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εκτός έδρας κόντρα στην Χάρογκεϊτ, αναζητώντας ακόμη όχι απλά την πρώτη της νίκη στην κατηγορία, αλλά το πρώτο της τέρμα!

Αυτός πάντως ήταν ο πρώτος της βαθμός, αλλά διατηρείται πάρα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, με όλα τα παιχνίδια της μέχρι στιγμής να είναι πάρα πολύ κλειστά, έχοντας πρόβλημα στο σκοράρισμα, αλλά τουλάχιστον δεν δέχεται και πολλά τέρματα.

Ο τεχνικός της, Κέβιν Μπέτσι, ήταν ικανοποιημένος από τον χαρακτήρα που έδειξε η ομάδα του και είχε παράπονα πώς δε καταλογίστηκε ένα καθαρό πέναλτι υπέρ της.

Στο παιχνίδι της πρεμιέρας χτύπησε ο γκολκίπερ Μπάλκομπ που δύσκολα θα παίξει απόψε, όπως και οι Κονρόι (ΑΜ), Φράνκομπ (ΜΕ) που έχασαν τον τελευταίο αγώνα, στον οποίο τραυματίστηκε και ο αμυντικός Φραντσιλέτ.

Κρόουλι Στατιστικά

*Εχει 4/4 under 1,5 στη σεζόν

*Εχει 4/4 N/G στη σεζόν

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νορθάμπτον κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Χάρτλπουλ, ούσα πολύ καλύτερη από την αντίπαλο της και πολύ πιο επιθετική και απειλητική. Ανοιξε το σκορ με τον Μαγκλόιρ στο 13’, αλλά ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου από τον Ούμεραχ. Όμως πήρε τη νίκη με τέρμα του Απέρε στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Νορθάμπτον επικράτησε με 2-1 εντός έδρας της Χάρτλπουλ, αρκετά πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, ξεπερνώντας άμεσα την ήττα και τον αποκλεισμό του Λιγκ Καπ, συνεχίζοντας το πολύ καλό της ξεκίνημα στη σεζόν, τουλάχιστον στο πρωτάθλημα, εκεί που παραμένει αήττητη, αν και η μοναδική της ισοπαλία έχει έρθει στο μοναδικό παιχνίδι που έχει δώσει μακριά από το γήπεδό της, όπως είναι και το σημερινό.

Είναι ήδη ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, συνεχίζοντας από εκεί που τελείωσε την περσινή σεζόν, όταν έχασε την απευθείας άνοδο για ένα γκολ διαφορά και δεν τα κατάφερε και στα πλέι οφς!

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες αμυντικοί Οντιμάγιο, ΜακΓκόουαν, Σέρινγκ, αν και για τον τελευταίο υπάρχουν κάποιες ελπίδες συμμετοχής.